Mehmet Topal: G.Saray benim yuvam

Mehmet Topal: G.Saray benim yuvam.14339
  • Giriş : 18.07.2008 / 17:00:00

Mehmet Topal, Sarı-Kırmızılı kulübün internet sitesine önemli açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

(A) Milli Takım'da sergilediği futbolla beğeni toplayan Mehmet Topal, sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamalarında, takımdaki arkadaşlık düzeyinin çok iyi olduğunu aktararak, ''Şu an çok güzel bir ortam var. Arkadaşlık yine çok iyi. Geçen sezon yaşadığımız şampiyonluğu bu sezon yeniden istiyoruz'' dedi.

Geride kalan sezona oranla çok daha fazla tecrübe sahibi olduğunu söyleyen genç futbolcu, ''Kendime olan güvenim daha çok geldi. Milli Takım'daki başarımızın ve yaşadığımız lig şampiyonluğunun bunda büyük payı var. İnşallah ben de kazandığım tecrübeyi, özgüvenimi bu sezon takıma olumlu bir şekilde yansıtırım'' diye konuştu.

-''ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞAMPİYONLUĞU NEDEN OLMASIN?''-

Mehmet Topal, Galatasaray'ın 3. ön eleme turundan başlayacağı Avrupa Şampiyonlar Ligi maçlarının kendileri için önemine değinirken, şunları söyledi:
''Artık Türk futbolunu bütün dünya tanıyor. Türk futbolcusunun artık nasıl olduğunu da biliyorlar. Şampiyonlar Ligi bizim için çok önemli. Bence Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmamamız için hiçbir neden yok. Bu arkadaşlık, bu dostluk, bu takımda olduktan sonra, hedefleri büyük koyarsak bence bunlara ulaşmamak mümkün değil.''

Yeni takım arkadaşı Kewell'a da değinen Mehmet Topal, bu oyuncunun kariyerini tartışmanın kendilerine düşmeyeceğini dile getirerek, ''Kendini kanıtlamış, Liverpool'da yıllarca oynayan bir futbolcu. Kendisi kişilik olarak, karakter olarak da gördüğümüz kadarıyla çok olumlu, iyi bir insan. İnşallah o başarıyı bizde de gösterir'' ifadelerini kullandı.

-''GALATASARAY BENİM AİLEM''-

Avrupa Şampiyonası'nda sergilediği Futbol sonrası Avrupa kulüplerinin dikkati çekmeyi başaran genç oyuncu, Galatasaray'ın da Avrupa'nın en büyük kulüplerinden biri olduğunu ve burada çok mutlu olduğunu söyledi.

Milli Takım'da iyi bir performans ortaya koyduğunu ve bu nedenle ister istemez talipleri olduğunu anlatan Mehmet Topal, şunları söyledi:

''Ben zaten her zaman söyledim, şu an Avrupa'nın en büyük kulüplerinden birinde oynuyorum. Ben Galatasaray'a gözü kapalı imza attım. 'Kaç seneymiş' diye hiçbir zaman bakmadım. Çünkü Galatasaray benim yuvam, ailem. Ben Galatasaray'da çok mutluyum. Mehmet Topal'ı Mehmet Topal yapan Galatasaray'dır. Onun için ben kulübüme çok şeyler borçluyum. Tabii ki benim de hedeflerim var. Ben de Avrupa'da daha iyi liglerde oynamak istiyorum. Teklifler olduğu zaman elbette kulübe gelecektir. Başkanımız olsun, yöneticilerimiz olsun, tüm camiamız müsaade ederlerse, ben de Avrupa'da oynamak isterim. Ama onlar 'Kal, Galatasaray'da futbolu bırak' derlerse, gözü kapalı hiç düşünmeden Galatasaray'da mücadelemi devam ettirim.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*