Mehmet Topal'a izin yok

Mehmet Topal'a izin yok.13887
  • Giriş : 03.08.2008 / 10:13:00

İngiliz ekibinin milli oyuncuyla prensipte anlaştığı ancak sarı-kırmızılı yönetimin, Mehmet Topal’ı ikna ederek transfere izin vermediği öğrenildi. Everton’a, “Eğer çok istiyorsanız 15 milyon euro verirsiniz” denildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Avrupa Şampiyonası'nda oynadığı futbolla yıldızlaşan ve özellikle İngiliz kulüplerini kendine hayran bırakan Mehmet Topal için Everton kulübünden gelen resmi teklife Galatasaray ret yanıtını verdi.

Sarı-kırmızılı kulübe Hagi döneminde Çanakkale Dardanelspor'dan transfer edilen ve Linderoth'un sakatlanmasıyla geçen yıl Galatasaray'da yıldızı parlamaya başlayan Topal için transfer teklifinde bulunan Everton'ın genç oyuncuyla da prensipte anlaştığı, ancak Galatasaray yönetiminin önce Topal'la görüşerek daha sonra da İngiliz kulübünün teklifini reddederek bu transfere engel olduğu öğrenildi.

2013 yılına kadar Mehmet Topal'la sözleşmesi bulunan ve bu oyuncuyu kesinlikle bırakmak istemeyen sarı-kırmızılılar, “Anlaşırsanız ve kulübün menfaatlerine uygun olursa gitmek isterim” diyen genç futbolcuya, “Bu yıl Şampiyonlar Ligi'nde büyük hedeflerimiz var. Sen de bu takımın en etkili oyuncularından birisin. Birlikte hedeflerimize ulaşalım sonra istediğin yere daha da çok kazanarak gidersin” yanıtını verdiği ve Mehmet Topal'ı ikna ettikleri vurgulandı.

Everton'a olumsuz yanıt veren ve “Oyuncumuzu satmayı düşünmüyoruz. Çok da isterseniz 15 milyon euroyu verirsiniz” cevabını ileten Galatasaray'ın, astronomik bir ücret isteyerek bu transferin önünü kesmek istediği kaydedildi.
Topal da transfer görüşmelerini doğruladı, ancak sözleşmesinin sürdüğüne dikkat çekerek şu an için sadece gelişmeleri takip ettiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*