Mehmet Topal'a süper teklif

Mehmet Topal'a süper teklif.13887
  • Giriş : 29.08.2008 / 08:12:00

İngiliz ekibi Evertoon gözünü kararttı. Cimbom'un ve Milli Takımın genç yıldızı için G.Saray'ın kapısını çalmaya hazırlan yöneticiler teklifi müthiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galip Özcan Öztürk / SABAH

İngiliz Daily Express Gazetesi'nin başarılı Liverpool ve Everton muhabiri arkadaşım Paul Joyce beni arıyor. Daha önce Mehmet Topal ve Xabi Alonso için defalarca konuştuğum Paul Joyce bombayı patlatıyor: "Galip, Everton Mehmet Topal için bir kez daha Galatasaray'a teklif yapacak. Şampiyonlar Ligi'nden elenmelerinin ardından bu transferi gerçekleştirebileceklerine inanıyorlar." Ben de Paul'e, "Everton, Galatasaray'a oldukça iyi bir rakam önermek zorunda" diyorum. Deneyimli gazeteci ise cevap olarak, "İlk teklifleri 10 milyon euro olacak. Geçen hafta Everton'ın antrenörleri İstanbul'a geldi ve Galatasaray'ın Denizlispor ile oynadığı karşılaşmayı gizli olarak seyretti. Verdikleri olumlu raporun ardından Mehmet'in transferinin şart olduğu kararına varıldı" ifadesini kullanıyor.

"MOYES KAFAYI FENA TAKTI"

Paul Joyce'a "Peki Galatasaray 10 milyon sterlin isterse, Everton bunu da verecek mi?" sorusunu yöneltiyorum. Gelen yanıt oldukça ilginç: "Everton Teknik Direktörü David Moyes, EURO 2008'de Mehmet Topal için 'İşte tam bizim aradığımız oyuncu' demişti. Galatasaray tarafından 10 milyon sterlin (22 trilyon) istenirse Everton bu rakamı da ödeyecek. Çünkü hedefleri bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için sezonu ilk dörtte bitirmek. Mehmet Topal'ın kadroyu oldukça güçlendireceğini düşünüyorlar" diyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*