Mehmet Yıldız neden Sivas'ta kaldı?

Mehmet Yıldız neden Sivas'ta kaldı?.12539
  • Giriş : 18.01.2009 / 11:06:00

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, G.Saray'ın yanı sıra Olympiyakos'un ve bazı Rus takımlarının transfer etmek istediği Mehmet Yıldız'ın neden takımda kaldığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Fortis Türkiye Kupası'ndaki Manisaspor maçı için geldikleri Manisa'da, AA muhabirine açıklamada bulunan Uygun, Mehmet Yıldız'ın çok kaliteli bir futbolcu, aynı zamanda çok kaliteli bir insan olduğunu ifade etti.

Başarılı futbolcunun Sivasspor'da mutlu olduğunu kaydeden Uygun, şöyle konuştu:

''Mehmet, Sivasspor için çok önemli. Sivasspor'da herkesin bir alternatifi var ve olması gerekiyor. O'nun alternatifini ayarlasak bile Mehmet değerini bulmadığı sürece hiçbir yere gitmeyecektir ve nitekim değerini bulmadığı için de şu an hiçbir yere vermedik. Hatta Olympiyakos 3,5 milyon avro verdi, Rus takımları geliyor, Galatasaray ile de birçok görüşmemiz oldu ama değerini bulmadığı sürece biz Mehmet'i herhangi bir şekilde verme taraftarı değiliz. Sezon sonuna kadar bizde. Sezon sonunda camiaların ve Mehmet'in menfaatleri doğrultusunda karar vereceğiz.''

-MEHMET YILDIZ-

Mehmet Yıldız ise transferine ilişkin görüşmelerin anlaşmazlıkla sonuçlandığını öğrendiğini ve artık transfer döneminin kendisi için kapandığını söyledi.

Galatasaray'a transferinin sık sık gündeme gelmesinin kendisini olumsuz etkileyeceği yönündeki değerlendirmelere katılmadığını anlatan Mehmet Yıldız şöyle dedi:

''Artık transfer dönemi benim için bitmiştir. Yani Sivasspor'da kalmış bulunuyorum. 'Transfer olacak mı, takımda kalacak mı' gibi problemler olduğu düşünülüyor. Ama inşallah önümüzdeki hafta Galatasaray maçında hiçbir problemin olmadığını Sivasspor'da başarılı olmaya çalıştığımı göstermek istiyorum. Bunu da takım arkadaşlarımın yardımlarıyla hep beraber başaracak güçte olduğumuzu düşünüyoruz. İkinci yarıya iyi başlamak amacındayız. Zorlu bir Galatasaray maçı oynayacağız. O maçta da iyi bir performans gösterip, galibiyet ile ayrıldığımız zaman şampiyonluk şansımızın daha çok artacağını biliyoruz.

Biz artık Anadolu'dan bir takımın şampiyon olarak çıkmasını istiyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*