Mehmet Yıldız'a sürpriz talip

Mehmet Yıldız'a sürpriz talip.12276
  • Giriş : 27.12.2007 / 09:46:00
  • Güncelleme : 27.12.2007 / 10:06:26

Turkcell Süper Lig'de ilk yarıyı lider olarak kapatan Sivasspor'duka form grafiği ile dikkat çeken Mehmet Yıldız'a sürpriz bir teklifte Kayserispor'dan geldi. Kayserispor'un de Mehmet için teklif yaptığı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Devre arasında transferin gözdesi haline gelen ve kırmızı-beyazlıların satıp satmamak konusunda kararsız kaldığı Mehmet Yıldız'a Galatasaray ve Trabzonspor'dan sonra Kayserispor da talip oldu.

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, gelen teklifleri değerlendireceklerini belirterek, "Kulüpler Birliği'nde beraber çalıştığımız Kayserispor'un değerli başkanı Recep Mamur, Mehmet Yıldız'ı satmadan önce kendilerinin de bir teklifte bulunmayı istediklerini söyledi. Biz de tüm tekliflere açık olduğumuzu belirttik. İstediğimiz rakamları hangi kulüp verirse ve şartlar da Mehmet Yıldız'ı satmamızı gerektirirse satarız. Şimdilik gelen teklifleri en ince ayrıntısıyla inceleyip ona göre de kararımızı vereceğiz" dedi.

Transferi konusunda açıklama yapan Mehmet Yıldız ise, "Bu konudaki gelişmeleri yöneticilerimiz görüşüyor. Ben Sivasspor'da olmaktan çok tutluyum. Gidecek olursam sadece 4 büyüklere giderim. Zaten onların dışındaki büyük bir takımda forma giyiyorum. Diğer kulüplere gitmeyi düşünmüyorum" diye konuştu.

Mehmet Yıldız'ın yanı sıra, Hayrettin Yerlikaya için de teklifler alan Sivasspor beklemeye başladı. Hayrettin'i de Trabzonspor ve Beşiktaş'ın istediği bildirildi. Takımdaki sakatlıklar nedeni çeşitli mevkilere en az 5 yeni oyuncu trarnsfer etmeyi hedefleyen Sivasspor, bu transferleri gerçekleştirebilmek için kaynak arayışlarına başladı. Sivasspor için tüm Türkiye genelindeki Sivaslılara hitap edecek bir yardım kampanyası başlatılması için çalışmalar sürüyor.

Lige verilen kısa ara nedeni ile tatile ayrılan Sivasspor, yarın tekrar toplanacak. Kırmızı-Beyazlılar Sivas'ta bir araya geldikten sonra Antalya'nın Side ilçesine geçerek 7 gün sürecek kamp çalışmalarına başlayacak. Suena Beach Otel'de kamp yapacak olan Sivasspor, burada 2 hazırlık maçı yaparak Sivas'a dönecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious