Mehmet Yıldız'ın değeri

Mehmet Yıldız'ın değeri.15610
  • Giriş : 04.06.2008 / 16:22:00

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, “Hiçbir şekilde bizim Fenerbahçe kulübüyle Abdurrahman konusunda veya bir başka futbolcu konusunda konuşmamız olmadı” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fikret Ünsal, düzenlediği basın toplantısında, lig sıralamasındaki yerlerinin netleşmemesi ve itirazlarının olması dolayısıyla lig sonu değerlendirmesini gecikmeli olarak yapacaklarını söyledi.

2007-2008 yılı sezonu itibariyle Sivasspor'un beklenenin çok üzerinde bir performans göstererek kendilerine göre ligi ikinci sırada bitirdiğini ifade eden Ünsal, “Çünkü 3 takım aynı puanda. Fenerbahçe ve Beşiktaş ile aynı puanla 34 maçlık periyotu başarılı bir şekilde bitirmiş durumdayız” diye konuştu.

Daha önce üçlü averaj konusunda haklarını arayacaklarını söylediklerini anımsatan Ünsal, UEFA nezdinde, diğer yargı yollarıyla her şeyi denediklerini belirterek, şöyle devam etti:

“Biz şayet Danıştay'dan, yürütmeyi durdurmayı alsaydık, bu sefer de karşımıza Türkiye'nin, yani Futbol takımlarının, hatta milli takımımızı bile etkileyecek şekilde uluslararası müsabakalardan men cezası almamız söz konusuydu. Hal öyle olunca, Sivasspor kulübü olarak yürütmeyi durdurmamız son derece yanlış olurdu, bize de hiç yakışmazdı. Biz gönüllere taht kurmuş bir takım unvanını elde ederken, bir anda en antipatik takım ve bir yerde Türkiye'ye ihanet etmiş sayardık kendimizi. Bundan dolayı biz o hakkımızdan vazgeçtik. İnşallah İntertoto Kupası ikinci ayağında ilk 2 maçı alır, UEFA'da yine yolumuza devam ederiz.”

Sezon boyunca kendilerine destek veren taraftarlarına teşekkür eden Ünsal, kemikleşmiş bir seyirciye ve taraftara kavuştuklarını bildirdi.

Özellikle ligin devre arasında maddi konularda çok zor günlerinin de olduğunu ifade eden Ünsal, bu dönemde Vali Veysel Dalmaz ve Belediye Başkanı Sami Aydın'ın öncülüğünde başlatılan kampanyayla o dönemki sıkıntıların giderildiğini söyledi.

Bazı futbolcularıyla ilgili çıkan transfer haberlerine de değinen Ünsal, “Resmi ağız biziz. Bizim ağzımızdan çıkmadıkça hiçbir futbolcunun gitmesi veya gelmesi söz konusu olamaz. Neticede imzaları biz atıyoruz” dedi.

ABDURRAHMAN DERELİ'NİN DURUMU

Futbolcuları Abdurrahman Dereli'nin Fenerbahçe'ye transfer olduğu yönündeki haberin gerçeği yansıtmadığını da belirten Ünsal, “Hiçbir şekilde bizim Fenerbahçe kulübüyle Abdurrahman konusunda veya bir başka futbolcu konusunda konuşmamız olmadı. Bunu herkesin bilmesini istiyorum” diye konuştu.

Çıkan transfer haberlerinden rahatsızlıklarını dile getiren Ünsal, “Önümüzdeki günler neyi getirir, diğer futbolcularımız açısından onu da bilemiyorum. Ama Mehmet Yıldız'dı, Abdurrahman Dereli'ydi, Bülent Uygun'du, diğer futbolculardı derken, herhalde bizi yöneticilere kadar satacaklar, durum onu gösteriyor. Böyle bir şey yok. Bu şekilde kimse bizi bozmaya çalışmasın” dedi.

4 EYLÜL STADYUMU'NDA TADİLAT ÇALIŞMALARI

İntertoto Kupası için deplasmana giderken özel uçak kaldırmayı düşündüklerini ifade eden Ünsal, 4 Eylül Stadyumu'nu da FIFA ve UEFA kriterlerine uydurmak için tadilat çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Stadyumun şeref tribünü, soyunma odaları, park yerleri, basın tribününün tamamen yeniden şekilleneceğini anlatan Ünsal, “Çok modern ve kullanışlı bir hale getirilecek. Bunu da çok kısa bir sürede, herhalde 3 hafta gibi bir sürede bitireceğiz. Basın tribünü de gayet modern hale getirilecek. Sayı olarak kapasitesi 70'den 100'e çıkarılacak” diye konuştu.

Kombine biletlerin bu ayın 20'sinden sonra satışa sunulacağını açıklayan Ünsal, kombine biletlerin fiyatının maraton tribünü 300 YTL, kapalı tribün 600 YTL, VIP tribünü de 1200 YTL olarak belirlendiğini ifade etti.

En az 5 bin kombine biletin satılmasını hedeflediklerini dile getiren Ünsal, “İnşallah bu hedefimize ulaşırız. Biz kombinede 5 bini hedefliyoruz. Bu da bizim için şu aşamada çok büyük bir miktar para demektir. Çünkü transfer sezonu başladı, çok ciddi şekilde paraya ihtiyacımız var” dedi.

Transfer konusunda 2 yerli, 2 yabancı olmak üzere 4 transfer yapacaklarını ifade eden Ünsal, “Bunlardan birini aldık gibi. Bu transferler 10-15 gün içinde netlik kazanacak. Diğer futbolcularımızın hepsini muhafaza ediyoruz. Yabancılar konusunda da şu anda 5-6 tane futbolcu izleniyor. Bunlardan ikisini transfer edeceğiz” diye konuştu.

MEHMET YILDIZ'I GÖNDERME NİYETİMİZ YOK”

Futbolcuları Mehmet Yıldız'ın transfer konusunda isminin çok öne geçtiğini bildiren Ünsal, şöyle devam etti:

“Mehmet Yıldız'ın fiyatını biz yönetim olarak 5 milyon Avro olarak belirledik. Bunu da şu şartla. Mehmet Yıldız kendi isterse gidecek. Bizim Mehmet Yıldız'ı gerçekten de gönderme gibi bir niyetimiz yok. Ama çok yüksek bir teklif gelir, Mehmet Yıldız da 'ben gideceğim' diye yönetime müracaat ederse ona izin vermek de bize düşer. Yani zorla bir insanı tutamazsınız zaten. Ama benim şahsi izlenimlerin, Mehmet Yıldız'ın Sivas'tan kopmak istemediği yönünde.”

Bir soru üzerine stadyumun Sivasspor'a devir işlemlerine de değinen Ünsal, devir işlemlerinin bittiğini, konuyla ilgili yazının Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden çıktığını belirterek, kurulacak komisyonun ardından stadı devralacaklarını söyledi.

Fikret Ünsal, İntertoto Kupası'ndaki hedeflerinin sorulması üzerine, “Biz UEFA Kupası'na gitmek için ciddi biçimde uğraşacağız. Hedefimiz UEFA” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious