Mehmetçiğe hain saldırı! Patlamada 12 asker yaralandı

Mehmetçiğe hain saldırı! Patlamada 12 asker yaralandı.11188
  • Giriş : 12.08.2007 / 16:00:00

Askerî konvoy geçerken uzaktan kumanda ile patlatılan mayınlı saldırıda, 12 asker yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Siirt'in Eruh İlçesi'nde, teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu aralarında subayların da bulunduğu 12 asker yaralandı. Yaralı askerlerden üçünün durumu ağır.

Siirt'in Eruh İlçesi yakınlarında, PKK'lı teröristler daha önceden yola döşediği mayını, içinde askerlerin bulunduğu sivil plakalı 2 minibüsün geçişi sırasında patlattı. Olayda, araçların içindeki 12 asker yaralandı.
Bu sabah erken saatlerde, aralarında rütbeli subayların da bulunduğu askerleri taşıyan sivil plakalı 2 minibüs, görev değişimi için Eruh İlçesi'ndeki Görendoruk Jandarma Karakolu'na doğru yola çıktı. Karakola 10 kilometre uzaklıkta, PKK'lı teröristler daha önceden yola döşediği mayını, 2 minibüsün geçişi sırasında patlattı. Meydana gelen şiddetli patlamada 2 minibüste bulunan 12 asker yaralandı.

Yaralı askerler, askeri helikopterle götürüldüğü Siirt Askeri Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Yaralılardan 3'ünün durumunun ağır olduğu bildirildi. Bölgeye çok sayıda zırhlı araç ve asker takviyesi yapıldı. Havadan Kobra helikopterlerinin desteğiyle geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious