Mehmetçiğe sürpriz ziyaret

Mehmetçiğe sürpriz ziyaret .12141
  • Giriş : 14.09.2007 / 11:57:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 23:33:19

Gül, programına Mehmetçik ziyaretini de ekledi. Nöbet tutan askerlerle sohbet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Siirt ve Şırnak programına Mehmetçik ziyaretini de ekledi. Siirt Komanda Tugay Komutanlığı ile Karakaş Üs Bölgesi'ne giden Gül, nöbet tutan askerlerin yanına yürüyerek çıktı. Bu durum dağlık bölgede ilginç görüntüler oluştururken, Mehmetçik de, Cumhurbaşkanı'nı karşısında görmenin şaşkınlığını yaşadı.

Siirt’e, Kenan Evren’in ardından 25 yıl sonra Siirt’e gelen ilk Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül için çok sıkı güvenlik önlemi alındı.

İLK SAHUR ASKERLE

Gül, önceki akşam kaldığı Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda askerlerle birlikte Türkiye- Macaristan milli maçını izledi. Türkiye’nin Macaristan karşısında 3- 0 galip gelmesi hem Gül’ü hem de mehmetçikleri sevindirdi. Gül, Ramazan ayının ilk sahurunu da burada askerlerle birlikte yaptı. Bölgede yaşanan terör olaylarına da değinen Gül, “Ateş düştüğü yeri yakar, ancak şehitlerimiz hepimizin yüreğini yakıyor. Umarız bundan sora şehit vermeyiz” dedi.

NÖBETTEKİ MEHMETÇİK’E ZİYARET

Gül, Siirt 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı’nı ziyaret ettikten sonra helikopter ile Karakaş Üs Bölgesi’ne geçti. Burada incelemelerde bulunan Gül, nöbet tutan askerlerle sohbet etti. Bir ara gözetleme noktasından dürbünle bölgeyi izledi.

Cumhurbaşkanı, orucunu ise Şırnak'taki Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda açtı. Gül’ün ziyaretleri sırasında terörle mücadelede yararlılık gösteren 10’ar subay, erbaş ve ere saat hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious