Mehmetçik, Güneydoğu bölgesini 'temizliyor'

Mehmetçik, Güneydoğu bölgesini 'temizliyor'.7924
  • Giriş : 03.11.2007 / 17:45:00
  • Güncelleme : 03.11.2007 / 18:09:56

Güvenlik güçlerinin Şırnak kırsalında yaptığı arazi arama-tarama faaliyetleri sırasında 2 kilogram C-4 patlayıcı, çok sayıda anti tank mayını, el bombası ve roketatar bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genelkurmay Başkanlığı'nın web sayfasında "Terörle Mücadele"yi ilişkin yer alan bildiride 1 ve 2 Kasım günleri Doğu ve Güneydoğu kırsalında yapılan arazi arama-tarama faaliyeti sırasında terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda patlayıcı madde bulunduğu açıklandı.

Şırnak kırsalında devam eden operasyonlar kapsamındaki arama-tarama faaliyeti sırasında "2 tuzaklanmış anti tank mayını, biri tuzaklanmış 4 el bombası, 3 adet tuzaklanmış lav mühimmatı, 3 roketatar mühimmatı, bin 500 adet BKC fişeği, 1 dürbün, 2 kilogram C - 4 plastik patlayıcı madde kullanılarak hazırlanmış 2 adet patlayıcı madde ve muhtelif yaşam malzemesi" ele geçirildiği bildirildi.

Ayrıca Iğdır ve Bingöl'ün dağlık arazi kesiminde yapılan arama-tarama faaliyeti sırasında terör örgütü PKK'ya ait 1 telsiz ve gıda maddesi ile muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious