Mehmetçik Bestler Dereler'de operasyonu hızlandırdı

Mehmetçik Bestler Dereler'de operasyonu hızlandırdı.16368
  • Giriş : 14.04.2008 / 13:00:00

Şırnak'ın Bestler-Dereler ve Küpeli bölgesinde PKK'ya yönelik operasyon aralıksız devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK'nın etkisiz hale getirilmesi amacıyla Şırnak yakınlarındaki Küpeli Dağı ile Bestler-Dereler bölgesinde bir süre önce başlatılan operasyon sürdürülüyor. Operasyonun devam ettiği bölgeye bu sabah çok sayıda askeri araçla komando birlikleri sevk edildi.

Operasyonlarda güvenlik güçlerine havadan destek sağlanıyor.

TUNCELİ'DEKİ OPERASYON

Tunceli'de 9-10 Nisan tarihlerinde, güvenlik güçleriyle teröristler arasında Nazımiye ilçesindeki Dokuzkaya bölgesinde çıkan çatışmada, öldürülen 11 teröristten 7'sinin cesedi güvenlik kuvvetlerince Tunceli Devlet Hastanesi morguna getirildi.

Çatışmada öldürülen diğer 4 teröristin cesedinin ise Pülümür Çayı'na düştüğü belirlenmişti.

Ardından vatandaşların ihbarı üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, çatışmanın yaşandığı bölgeye 10 kilometre uzaklıkta Kutu Deresi mevkisinde Pülümür Çayı kenarında bir teröristin cesedini daha buldular. Teröristin cesedi Tunceli Devlet Hastanesi'ne getirildi.

Öte yandan, Tunceli Devlet Hastanesi'nde bulunan 7 teröristin kimlik tespit çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada, 9-10 Nisan tarihlerinde, Nazımiye ilçesine bağlı Dokuzkaya bölgesinde, PKK'lı teröristlerle, güvenlik kuvvetleri arasında çatışma çıkmış, olayda 11 terörist öldürülmüş, 1 kadın teröristin ise yaralı olarak yakalandığı bildirilmişti.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious