Mehmetçik bir hava operasyonu da Tunceli'de yaptı!

Mehmetçik bir hava operasyonu da Tunceli'de yaptı!.13411
  • Giriş : 16.12.2007 / 16:48:00
  • Güncelleme : 16.12.2007 / 16:54:37

Kobralar terörist-lerin olduğu bölgeyi bombalarken Sikorskyler bölgeye özel eğitimli komandolar indirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mazgirt İlçesi dağlık arazi kesiminde teröristlerin kullandığı bir sığınakta bomba, Kalaşnikof silahlar, yaşam malzemeleri ele geçirildi.

PKK'lı teröristlere yönelik hava destekli operasyonda Mazgirt ile Nazimiye ilçeleri arasında yoğunlaştırıldı. İki ilçe arasındaki Hıran ve Şişik ormanlarında kış aylarını geçirmek için 20 kişilik terörist grubun bölgeye geldiğinin tespit edilmesi ardından bu sabah Kobra tipi helikopterler teröristlerin bulunduğu alanları bombaladı. Bölgeye Sikorsky tipi helikopterlerle özel eğitimli komandolar indirildi. Tunceli Valiliği, operaslonların devam ettiği bölgelde teröristlerin kullandığı bir sığınak bulunduğunu açıkladı. Açıklamada şöyle denildi:

“Tunceli ili Mazgirt İlçesi dağlık arazi kesiminde arama ve tarama faaliyeti icra eden güvenlik güçleri tarafından, terör örgütü mensuplarınca kullanılan sığınak içerisinde, 1 patlayıcı madde düzeneği, 30 kilogram amonyum nitrat, 250 gram C- 4 plastik patlayıcı madde, 5 fünye, 15 saniyeli fitil, 300 metre kablo, 2 el bombası, 50 Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 50 kilogram gıda maddesi ve çeşitli yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.”

Açıklamada, halkın huzur ve güveni açısından bölgede operasyoların sürdüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious