Mehmetçik Güneydoğu'da esiyor

  • Giriş : 15.10.2006 / 00:00:00

Güneydoğu'da güvenlik güçleri terör örgütü PKK'ya ait sığınak, bomba düzenekleri bulmaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şırnak'ta PKK'ya ait 4 adet RPG-7 roketatar mühimmatı bulundu.
Hakkari'nin Çukurca İlçesi Kurudere Köyü Keklik Kayası bölgesinde yapılan arama tarama faaliyeti esnasında terör örgütü PKK tarafından tuzaklanan mayına basılması sonucu Piyade Teğmen Ömer Azak ile Piyade Er Mahmut Elçi şehit olmuştu. Ağır yaralanan bir erin, Diyarbakır Asker Hastanesi'nde tedavisi ise devam ediyor.

Bingöl'ün Genç ilçesi Yazkonağı Köyü'nde emniyet görevi icra eden güvenlik kuvvetlerine terör örgütü mensuplarınca taciz ateşi açıldı. Güvenlik güçleri tarafından ateşe anında karşılık verildi. Olayda herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmedi. Bölgede terör örgütüne yönelik arama faaliyetine devam eden güvenlik güçleri, örgütün eylemlerde kullanılmak üzere sakladığı 4 adet RPG-7 roketatar mühimmatı buldu.

Şırnak'ın Silopi ilçesi Nerdüş Deresi bölgesinde, terör örgütü mensupları tarafından kayalıklar arasına saklanmış 4 adet RPG-7 roketatar mühimmatı bulundu. Bulunan malzemeler herhangi bir can ve mal kaybına sebep olmadan etkisiz hale getirildi.

Kars'ın Kağızman İlçesi dağlık arazi kesiminde icra edilen arama tarama faaliyeti esnasında ise, PKK/KONGRA-GEL terör örgütü mensuplarının kullandığı tespit edilen bir sığınak ve içerisinde gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Bulunan malzemeler güvenlik kuvvetleri tarafından imha edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious