Mehmetçik karadan girdi!

Mehmetçik karadan girdi!.19830
  • Giriş : 18.12.2007 / 15:13:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 03:27:25

IKDP’li Ali Hüseyin: Türk askerinin olduğu bölgede yerleşim birimi yok.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mesut Barzani liderliğindeki Irak Kürdistan Demokrat Partisi yetkililerinden Ali Hüseyin, “sabaha karşı 400- 500 civarındaki Türk askerinin ‘Begejne Deresi'nden Kuzey Irak sınırlarını ihlal ederek bölgeye girdiğini, ancak Türk askerlerinin bulundukları yerlerin yerleşim alanları olmadığını” söyledi.

IKDP'ye bağlı 'Peyamner' adlı haber ajansına konuşan Hüseyin, ‘’Aldığımız bilgilere göre bölgeye giren Türk askerleri piyade birliklerinden oluşuyor. Tank ve buna benzer askeri zırhlı aracın desteği bulunmamaktadır. Türk askerleri şuan Türkiye ile İran ve Irak üçgeninde bulunan Gali Rash bölgesine yakın bir tepede bulunuyorlar. Türk askerlerinin yerleştiği bölgeler yerleşim alanları değil. Yerleşim alanlarından uzaktadır’’ dedi.

Ali Hüseyin ayrıca, bölgede çatışma olmadığını, herhangi bir savaş uçağının bölgede uçmadığını ve de bölgeye yönelik herhangi bir top atışının olmadığını söyledi. İnternet sitesi bölgedeki kaynaklarına dayanarak 700’e yakın Türk askerinin sınırı geçtiği iddiasını da yineledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious