Mehmetçik PKK ile çatışmaya girdi

Mehmetçik PKK ile çatışmaya girdi.35018
  • Giriş : 18.12.2007 / 12:17:00
  • Güncelleme : 18.12.2007 / 12:44:07

Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin yetkilisi Cabbar Yaver'den açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Reuters Haber Ajansı 300 Türk askerinin Kuzey Irak'ta bulunduğunu duyurmuştu. Reuters'in son geçtiği bilgilere göre ise Türk askerleri PKK ile Kuzey Irak'ta çatışmaya girdi.

_______________________________________________________

 K.Irak'ta saldırı hazırlığındaki PKK'lılara müdahale edildi.

 Türk askerlerinin sınır yakınındaki Begijni deresinden yerel Kürt bölgesi sınırlarına girmekte olduğu ve Türk askerinin şu an Şaneşan, Geli Reş ve Tedale köylerine yerleştiklerini iddia edildi.

________________________________________________________

BÖLGESEL YÖNETİM SÖZCÜSÜ YAVER: SİLAH SESLERİ DUYULDU

Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin yetkilisi Cabbar Yaver, bu sabah bir grup Türk askerinin İran-Irak sınırının kesiştiği Galireş bölgesine girdiğini öne sürdü.

Yaver, bir grup Türk askerinin, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon düzenlemek için Türkiye, İran ve Irak sınırının kesiştiği bölgeye girdiğini ve ''Türk askerinin girdiği bölgede silah seslerinin duyulduğunu'' ileri sürdü.

Yaver, açıklamasında şu iddialara yer verdi:

''Türk askerinin terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon düzenlemek için Türkiye, İran ve Irak sınırının kesiştiği Sidekan ilçesinin Galireş bölgesine girdiğini öğrendik. Bu bölge dağlık bölge olduğu için peşmerge birliği burada bulunmuyor. Ancak sınır muhafızlarından aldığımız bilgilere göre sabaha karşı silah sesleri duyulmuş. Bunu Türk askerinin PKK'lılarla çatışmaya girmiş oldukları yönünde yorumluyoruz. Detaylı bilgi henüz almış değiliz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious