Mehmetçik Şemdinli'de operasyonlarını sıklaştırdı

Mehmetçik Şemdinli'de operasyonlarını sıklaştırdı.23148
  • Giriş : 11.07.2008 / 14:16:00

Hakkari'nin Şemdinli İlçesinde 3'üncü Dağ Komando Tabur Komutanlığı"na yapılan taciz ateşi ve Şapatan mevkiinde 8 asker ve 1 köy korucusunun yaralanmasına neden olan mayın tuzağının ardından Mehmetçik, operasyonlarını sıklaştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mehmetçiğin, ilçenin dağlık kesimlerinde PKK"lı teröristlere yönelik başlattığı operasyonda zaman zaman sıcak temas sağlandığı belirtilirken, İlçede yoğun bir helikopter trafiği de yaşanıyor.

Hakkari"nin Şemdinli İlçesi"nde Mehmetçik, PKK"lı teröristlerin, önceki gün ilçe merkezinin karşısında bulunan Guman Dağı"ndan 3'üncü Dağ Komando Taburu Komutanlığı"na yaptığı taciz ateşine hemen karşılık vermiş ve PKK"lı teröristler püskürtülmüştü. Eylemlerinde başarısız olan PKK"lı teröristler, dün Şapatan Köyünün Dere Boyu mezrası yakınlarında Yüksekova- Şemdinli karayolunda döşedikleri mayını üç araçlık askeri konvoyun geçişi sırasında patlatmış ve 8 asker ile 1 köy korucusu yaralanmıştı.

İlçede iki gün arayla meydana gelen olayların ardından Mehmetçik, ilçenin dağlık bölgelerinde geniş çaplı operasyon başlattı. Dağlarda PKK"lı teröristlerin izini süren Mehmetcik ile teröristler arasında zaman zaman sıcak temas sağlanıyor. Özellikle sınır bölgelerinde güvenlik en üst düzeye çıkartılırken, ilçede yoğun bir şekilde helikopter hareketliliği de yaşanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*