Mehmetçik sınırda hem mayın aradı, hem bayramlaştı

Mehmetçik sınırda hem mayın aradı, hem bayramlaştı.17407
  • Giriş : 22.12.2007 / 23:30:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 03:39:12

Hakkari'de Mehmetçik, Kurban Bayramı'nı eller tetikte geçiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Askerler AK Parti Hakkari Milletvekili Abdulmuttalip Özbek'in aracını durdurarak bayram şekeri ikram ettiler.

PKK'lı teröristlerin yollara döşeyeceği mayınlara karşı arama tarama faaliyetlerini bayramda da sürdürdü. Mehmetçikler, sabahın erken saatlerinde insanların rahat seyahat etmeleri için mayın taraması yaparken, diğer yandan da yoldan geçen araçları tek tek durdurarak vatandaşların bayramını kutlayıp, bayram şekeri ikram etti.

Hakkari'de sınır bölgelerinde güvenlik önlemleri bayramda da en üst seviyede alındı. Hakkari, Çukurca, Yüksekova ve Şemdinli ilçelerindeki karlı dağlarda elleri tetikle bekleyen Mehmetçikler, halkın güvenliğini sağlamak için her sabah yaptıkları mayın arama- tarama çalışmalarını bayramda da ara vermeden sürdürdü.

Zap vadisinde bulunan Hakkari İl Jandarma Alay komutanlığına bağlı Mehmetcikler Hakkari, Van, Çukurca istikametlerine seyahat eden araçları tek tek durdurup, vatandaşların kurban bayramını kutladı. Vatandaşlara bayram şekeri ikram eden Mehmetcikler, araç sürücülerini yoldaki buzlanmalara karşı da uyardı. Mehmetciğin bu davranışının son derece anlamlı olduğunu söyleyen vatandaşlar, "Allah ordumuzu başımızdan eksik etmesin. Can güvenliğimiz için ve bu Vatan için seve seve canlarını feda etmeye hazır olan mehmetçiklere minnettarız. Mehmetçiğimizi çok seviyoruz" dedi.

AKP Hakkari Milletvekili Abdulmuttalip Özbek'e de yolda geçtiği sırada aracı durdurularak Mehmetçikler tarafından bayram şekeri ikram edildi. Mehmetçiğin bu sıcak davraşında memnun kalan AKP'li Milletvekili Özbek,"Bir yandan halkın can ve mal güvenliğini sağlayan, diğer yandan da kurban bayramında yoldan geçen vatandaşlara bayram şekeri ikram eden Mehmetçiğin sergilediği bu güzel faaliyeti taktirle karşılıyoruz. Hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız. Hiç birimizin diğerinden bir üstünlüğü yoktur. Birlik ve beraberlik içerisinde el ele verdiğimiz zaman, ülkemizin huzurunu bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi.

Öte yandan, bugün öğle saatlerinde Hakkari Dağ ve komonda Tugayı'ndan gelen 20 araçlık askeri konvoy, depin mevkiinde bir süre bekledikten sonra Çukurca sınır bölgesine hareket etti. Askeri araç konvoyuna ferakans karıştırıcı Jammer de eşlik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious