Mehmetçik yeniden Güneydoğu Bölgesi'ne gidiyor

Mehmetçik yeniden Güneydoğu Bölgesi'ne gidiyor.9581
  • Giriş : 08.10.2007 / 23:48:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:37:16

PKK'nın kabusu olan Özel Harekat Timleri, yeniden Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne gidiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Haziran ayı başında 123 kişiden oluşan ilk ekip, bölgede göreve başladı. Bu sayının çok kısa süre içerisinde bine ulaştırılması bekleniyor.

PKK terör örgütünün korkulu rüyası Özel Harekat Polisleri geri dönüyor.

Hain pusularla ard arda şehit verilmesi üzerine görev yaptığı süre boyunca teröristlere kan kusturan özel harakat polisleri Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi'ne gidiyor.

Özel Harekat Daire Başkanlığı 123 kişilik ilk ekibi haziran ayı başında bölgeye gönderdi. Timler, Şırnak, Hakkari ve Siirt'te göreve başladı.

1987 yılında kurulan ve örgütün belini kıran operasyonlara imza atan özel harekat polisi sayısının en kısa sürede bine ulaşması hedefleniyor.
IFrame
Terör örgütlerinin silahlı eylemlerini engellemek, gerçekleştirilen eylemlerin faillerini etkisiz hale getirmek veya yakalamak için özel olarak yetiştirilen özel harekat polisleri, bütün modern silah, mühimmat, araç ve gereçleri büyük bir ustalıkla kullanıyor. Ve her türlü arazi şartlarına da uyum sağlayacak eğitimi alıyorlar.

Uzun süren bir eğitimden geçen polislerin sayısı 1990'lı yıllarda 7 bini aşmıştı. Şimdi ise 48 ilde 4800 özel harekatçı görev yapıyor.

Gönüllülük esasına göre seçilen birlikler, şehir merkezinde ve kırsalda görev yapıyor. 20 yılı aşkın bir süre dağlarda görev yapan özel harekatçılar şu ana kadar sadece 121 şehit verdi.

Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı'nda konuşlanan asker özel tim birlikleri ise bölgede görev yapmaya devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious