Mehmetçik'ten Kosavalılar AIDS konferansı

Mehmetçik'ten Kosavalılar AIDS konferansı.12846
  • Giriş : 11.12.2008 / 19:13:00

Kosova'da görev yapan Mehmetçik ve Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Gençlik Kolu işbirliğiyle Priştine'de AIDS ile ilgili konferans düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kosova Türk Tabur Görev Kuvvet Komutanlığı (KTTGKK) Sivil Asker İş Birliği (SAİB) unsurları ve Özel Sıhhiye Birliği sağlık personelinin katkılarıyla düzenlenen AIDS konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Dr. Serkan Öcmenler, çağın hastalığı AIDS'e karşı önlemlerin artırılması gerektiğini vurgulayarak, özellikle gençlerin bu konuda bilgilendirilmesinin önemine dikkati çekti.

Dr. Öcmenler, hastalıklardan korunmanın sağlıklı ve düzenli hayattan geçtiğini belirtti.

KTDP Genel Başkanı ve Çevre Bakanı Mahir Yağcılar, AIDS'in dünyayı tehdit eden bir hastalık olduğunu, bu nedenle benzer eğitici ve bilimsel etkinliklerin toplumun bilinçlendirilmesi için hayati rol oynadığını söyledi.

Çok sayıda gencin katıldığı konferansta broşürler dağıtıldı.

KDTP Prizren Şubesi Gençlik Kolu Başkanı Sencar Karamuço, amaçlarının gençleri ve toplumu her konuda bilinçlendirmek olduğunu belirterek, bundan sonra da buna benzer ve diğer konularda etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi.

SAİB temsilcileri de ilaç, sağlık kontrolü gibi hizmetlerin yanı sıra bu tip bilgilendirme toplantılarının yeri geldikçe yapılacağını belirttiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*