Mehteran Türkiye'yi temsil edecek

  • Giriş : 13.11.2005 / 00:00:00

BURSA - Avrupa Birligi (AB ) tarafindan uygulanan " Kültürel Degisim Projesi" kapsaminda önümüzdeki yil Temmuz ayinda Fransa'da yapilacak olan ' Askeri Bandolar Festivali'ne' Türkiye'yi Bursa Mehter Takimi temsil edecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Buna göre, Fransa'da 13-17 Temmuz 2006 tarihleri arasinda yapilacak olan 'Askeri Bandolar Festivali'nde' Türkiye'yi Bursa Mehter Takimi temsil edecek. Bursa Mehter Takimi Yönetim Kurumu Baskani Mesut Özkeser'de, dev organizasyon önce Fransa'ya giderek çesitli temaslarda bulunup, proje hakkinda bilgi aldi.

Özkeser, AB tarafindan desteklenen projelerden biri olan 'People to People Cultural Exchange Programi'nda Türkiye'yi temsil edecek olmanin kendileri için çok önemli oldugunu söyledi. Özkeser, "Türkiye ve Avrupa Birligi üye ülkeleri arasinda yerel düzeyde faaliyet gösteren; kültür, turizm ve güzel sanatlar alaninda çalisan sivil toplum kuruluslari arasindaki kültürel diyalogu gelistirmeyi tesvik edici bir proje olan bu çalismada yer almaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odasi'nin sponsorlugunda projeye katilim hakki kazandiklarini ifade eden Özkeser, "Bu kapsamda görüsmeler yapmak üzere Fransa'ya gittim. Fransa'nin Toulouse sehrinde bulunan Sivil toplum kuruluslari ile görüstüm. Daha sonra Paris, Sens ve Clermont-Ferrand'da görüsmeler yaptik. Görüsmelerin çok verimli geçtigini söyleyebilirim. 2006 yili Temmuz ayinda Riom Es Montagnes'deki Askeri Bandolar Festivaline katilacagiz. Ayrica Paris, Sens ve Toulouse sehirlerini içeren Fransa turnesine çikarak, tarihimizi ve kültürümüzü Avrupa'da tanitacagiz. Buradaki amaç AB üyesi ülkeler ile sanatsal alanda isbirligi ve yeni projeler hazirlatmak" diye konustu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious