Meira: Aradığımı buldum

Meira: Aradığımı buldum.14319
  • Giriş : 02.09.2008 / 17:38:00

Galatasaray'ın bu sezon kadrosuna kattığı Portekizli futbolcu Fernando Meira, sarı-kırmızılı kulüpte aradığını bulduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meira, Galatasaray Kulübü'nün resmi yayın organı Galatasaray Dergisi'nin eylül ayı sayısındaki röportajında, kulübe gelirken büyük ve tutkulu taraftarlarla karşılaşmayı umduğunu dile getirerek, ''Portekiz'de yaşadığım şehirlerden daha büyük bir şehre geleceğimi biliyordum. Elbette bazı uyum sorunları olacaktır. Yeni bir ülke, yeni bir lisan, yeni koşullar söz konusu olduğu için bazı zorluklar elbette olacaktır, ama ben burada aradığımı buldum'' dedi.

Almanya'dan ayrılmak istediğinde Galatasaray ile görüşmeyi tercih ettiğini anlatan Meira, ''Galatasaray, hem Şampiyonlar Ligi'nde üst düzey mücadele edecek bir takım, hem de kendi liginde şampiyonluk için oynayan bir takım. Ben, teklif verenlerle aynı anda görüşüp onları kızıştıran bir oyuncu olmadım hiçbir zaman. Galatasaray ilk görüştüğüm kulüptü ve görüştüğüm Adnan Sezgin, projeleri ile beni ikna etti. Galatasaray'ın bana ne teklifle geleceği veya anlaşma şartları kesin değildi, ancak Adnan Sezgin'in bana gösterdiği resmi beğendim ve el sıkıştık'' açıklamasını yaptı.

MAÇTA 4 DİLLE KONUŞUYOR

Meira, Denizlispor maçında takım arkadaşlarına hangi dilde komut verdiğinin sorulması üzerine, 4 dili kullanmaya çalıştığını ifade etti.

Yıldız futbolcu, ''Herkesle, bildiği lisanla anlaşmaya çalışıyorum. İki yanımda oynayan Sabri ve Servet ile bildiğim az Türkçe ile anlaşmaya çalışıyorum. Hemen arkamdaki Aykut, Hakan, Volkan ve Lincoln ile Almanca anlaşıyorum. Kewell ile İngilizce, Nonda ile çok az olan Fransızcamı kullanarak iletişim kuruyorum. Bu tabii ki zor oluyor, ama gerekli. Türkçe öğrenmem gerekiyor. Türkçe öğrenebildiğim zaman, Almanca bilen Türk oyuncularla da Türkçe konuşacağım'' ifadelerini kullandı.

''SKİBBE ÖNEMLİ HOCA''

Fernando Meira, teknik direktörleri Michael Skibbe'nin, hücuma yönelik Futbol anlayışıyla Galatasaray için önemli bir hoca olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*