Meira'dan iddialı sözler!

Meira'dan iddialı sözler!.14319
  • Giriş : 28.07.2008 / 20:02:00

Şampiyonlukta Fenerbahçe'yi geçmek istiyoruz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

futbolcu Fernando Meira, savaşçı ve mücadeleci bir yapısı olduğunu ifade ederek, ''Bu mücadelemi önümüzdeki 4 yıl boyunca Galatasaray için sergileyeceğim'' dedi.

Meira'nın Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamalar, kulübün internet sitesinde de yayınlandı.

Galatasaray taraftarının savaşçı oyuncuları sevdiği, bu tip oyuncuların taraftarın gönlünde ayrı bir yere sahip olduğu ifade edilerek, efsane olarak anılmak gibi bir hedefi olup olmadığı sorulan Meira, ''Ben her zaman savaşçı ve mücadeleci olan bir oyuncu oldum. Sadece Futbol hayatımda değil ulaştığım her şeye büyük mücadeleler sonucunda geldim. Şimdi bu mücadelemi önümüzdeki dört yıl boyunca Galatasaray için sergileyeceğim. Beni nasıl hatırlayacaklarını zaman gösterecek'' diye konuştu.

Daha önce formasını giydiği birçok takımda kaptanlık yaptığını ve bu geçmişinin kendisine gurur verdiğini kaydeden Meira, ''Fakat benim Galatasaray'daki öncelikli amacım tabii ki bu olamaz. Galatasaray'a bambaşka amaçlar için geldim ve kaptanlık meselesiyle hiç ilgilenmedim'' dedi.

Kendisini çok istekli hissettiğini, tatil boyunca da çalıştığını anlatan Portekizli futbolcu, ''Şimdi çalışmak için çok istekliyim ve mümkün olduğunca takımla birlikte çalışmalara başlayıp faydalı olmak istiyorum. Bunu gerçekleştirebilmek için de tabiri caizse gece gündüz çalışacağım'' şeklinde konuştu.

Uyum sürecinde kendisi ve ailesinin bazı sorunlar yaşayabileceğini ifade eden sarı-kırmızılı futbolcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Fakat hep beraber gayret göstereceğiz ve hep beraber uyum sürecini mümkün olduğunca çabuk atlatmaya çalışacağız. Benim ailem gözü kara bir ailedir ve her zaman ailenin babasının yanında olmak isterler. Ben de onların bu cesaretini her zaman desteklemişimdir. Eminim ki şimdiye kadar hep cesaretini göstermiş olan ailem burada da çok kolay bir şekilde İstanbul'a uyum sağlayacaktır.''

''ŞAMPİYONLUK SAYISINDA FENERBAHÇE'NİN ÖNÜNE GEÇMEK İSTİYORUZ''

Galatasaray'daki en büyük hayali ve hedefi sorulan Meira, hedeflerini şöyle sıraladı:

''Her şeyden önce bu yıl da ligde şampiyon olma amacımızı taşıyorum. Galatasaray ve Fenerbahçe 17'şer kez şampiyon olarak yarışı sürdürüyorlar. Bu sene şampiyon olup şampiyonluk sayısında Fenerbahçe'nin önüne geçmek istiyoruz. Galatasaray'ın bu yıl Şampiyonlar Ligi'nde mümkün olduğunca ileriye gitmesi için elimizden geleni yapacağız. Tabii ki hedefimiz şampiyon olmak. Ben de diğer tüm oyuncular gibi Şampiyonlar Ligi'nde ilerlemek için elimden gelen katkıyı sağlayacağım.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*