Mekânın cennet olsun

Mekânın cennet olsun.9599
  • Giriş : 24.05.2007 / 02:12:00

Ulus Anafartalar Çarşısındaki patlamada ölen Bilal Genç toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara Ulus’taki Anafartalar Çarşısı’nın önünde meydana gelen patlamada yaşamını yitiren İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı memuru Bilal Genç, memleketi Yozgat’ın Aydıncık ilçesi Kazankaya Beldesi’nde toprağa verildi.

Bilal Genç (45), Ankara’daki evinde yaptırdığı tamirat için gerekli olan malzemeyi almak amacıyla iş çıkışında uğradığı Anafartalar Çarşısı’nda teröre kurban gitti.

Bilal Genç’in cenazesi akşam saat 20.30 sıralarında memleketi Yozgat’ın Aydıncık ilçesine getirildi.

Türk Bayrağına sarılı Genç’in cenazesi Aydıncık Kaymakamlığı önünde hazırlanan kalafata konularak, tören düzenlendi.

Yozgat Valisi Amir Çiçek ile bazı il ve ilçe yöneticilerinin de katıldığı cenaze töreninde ilçe halkı dev Türk Bayrağı açıp, “Kürt Türk kardeştir, ayrımcılık yapan kalleştir”, “Kahrolsun PKK” gibi sloganlar attı.

Bilal Genç’in eşi Yurdagül, çocukları Hürü, Hülya ve Emre ile babası Ahmet ve diğer yakınları gözyaşına boğuldu, Türk Bayrağına sarılı tabuta sarılıp, ağlarken, teröre de lanet okudu.

Kaymakamlık önündeki tören sonrasında Bilal Genç’in Türk Bayrağı’na sarılı tabutu omuzlara alınıp, bir süre taşınarak Ambulansa konuldu ve Kazankaya Beldesi’ne götürüldü.

Kazankaya Beldesi’nde düzenlenen cenaze töreni ve kılınan cenaze namazının ardından Kazankaya Mezarlığı’nda gece toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious