Meksika'da taşan nehir 9 can aldı

Meksika'da taşan nehir 9 can aldı.25521
  • Giriş : 20.08.2007 / 08:50:00

Meksika'nın başkenti Mexico kentinin batısında bir nehrin taşması sonucu bölgede kamp yapan aynı dini gruba mensup 9 kişi öldü, 15 kişi kayboldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Meksikalı sivil savunma yetkilileri yerel saatle 10.00 sularında Cuiztla nehrinin birden bire yükselerek taşması sonucu Evrensel Hıristiyan Kilisesi adlı bir dini bir grubun 9 üyesinin öldüğünu, 15'inin ise kaybolduğunu belirttiler. Kurtarma görevlilerinin şu ana kadar nehirden 9 ceset çıkardıklarını kaydeden yetkililer, 10 aylık bir çocuk ile 63 yaşında bir kadının da ölenler arasında bulunduğunu söyledi.

Nehrin taşması sonucu ölen ve kaybolanların, Rancho Ixcamilpa nehri boyunca kamp yapan 60 kişilik dini grubun üyeleri olduğunu belirten yetkililer, onlarca kurtarma görevlisi, polis ve itfaiye görevlisi ile helikopterlerin halen nehirde kayıp kişileri arama çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Nehrin aniden yükselmesine neyin neden olduğunun henüz tam olarak bilinmediğini ifade eden yetkililer, nehrin yukarısında bulunan bir barajın kapaklarının açılmış olması ihtimali üzerinde durulduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious