Meksika'nın başkentinde grip alarmı

Meksika'nın başkentinde grip alarmı.10456
  • Giriş : 24.04.2009 / 14:48:00

Meksika'da son haftalarda yaklaşık 20 kişinin ölümüne neden olan grip salgının ardından, bugün başkent ile civarında milyonlarca çocuğun eğitim gördüğü okullar tatil edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Meksika Sağlık Bakanı Jose Angel Cordoba, Meksiko ile çevresinde üniversiteler dahil okulların bugün tatil edildiğini açıkladı. Cordoba, ayrıca grip belirtileri gösteren kişilerin işlerine gitmeyip evde kalması ve halkın gerekmedikçe kalabalık mekanlardan uzak durması tavsiyesinde bulundu.

Bakanlık, bu yıl uzayan grip döneminde halen 79 kişinin tedavi altında bulunduğunu, son günlerde bu konudaki vaka sayısında da artış görülmediğini belirtti.

Kanada hükümeti de yakında dönemde Meksika'yı ziyaret edenlerin hastalık belirtileri gösterebileceği gerekçesiyle doktorlardan dikkatli olmalarını istedi.

Bu arada ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezinden yapılan açıklamada, California ve Texas eyaletlerinde 7 kişiye bir çeşit domuz gribi tanısı konulduğu, hastaların tümünün iyileştiği belirtildi.

Açıklamada, yeni vakalar olabileceği, ancak bunun büyük bir endişe kaynağı olacağının düşünülmediği ifade edildi.

ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi yetkilileri, bunun Meksika'daki grip salgınıyla ilgisi olup olmadığı konusunda henüz emin değil.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*