Mektup var

  • Giriş : 07.12.2006 / 00:00:00

Sevdiklerine mektup aracılığıyla ulaşmayı tercih eden vatandaşların, zarfların üzerine yazdıkları ilginç adresler, zaman zaman PTT çalışanlarına moral oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İş yoğunluğu sırasında gelen böyle ilginç adresli mektupların postacıların stresini üzerinden aldığını ifade eden Posta İşleme Merkezi Müdürü Mehmet Bahadır, vatandaşların mektup gönderirken isim ve açık adres yazmayı unutmamalarını istedi.

Günde ortalama 35 bin ile 45 bin arasında gönderinin ulaştığı Samsun PTT Başmüdürlüğü Posta İşleme Merkezi çalışanlarının, eksik adres veya isimsiz mektuplarla başı dertte. Bu tür mektupları postacılar, bazen yerine ulaştırmakta zorluk çekerken, kimi zaman da sahibini bulamıyor. Bu şekilde sahipsiz yaklaşık 700 mektup merkezde bekliyor. İçerisinde ilginç adreslerin de bulunduğu bu mektuplardan kayıtlı olanları 3 ay, kayıtsız olanlar ise 1 yıl bekletildikten sonra imha edilecek.

Şaka gibi mektup adreslerini zaman zaman postacıların okuyup moral depoladığını ifade eden Posta İşleme Merkezi Müdürü Mehmet Bahadır, bu mektupların akıbetinin PPT Başmüdürlüğü'nde kurulan komisyonda görüşülerek belirlendiğini kaydetti. Bahadır, "Komisyonda alınan karar neticesinde adrese teslim edilebilecekleri teslim etmeye çalışıyoruz. Ama teslimatı mümkün olmayanları ise imha etmekten başka çaremiz yok. Vatandaşlarımızdan mektup gönderirken, kendi isim ve adresleri ile alıcı ismini ve açık adresini mutlaka yazmalarını istiyoruz." dedi.

Samsun PTT Başmüdürlüğü Posta İşleme Merkezi'nde imhayı bekleyen mektup adreslerinden bazıları şöyle:

PTT Başmüdürlüğü Komutanlığı Samsun,

Kadınların Sesi-İstanbul,

Sayın Bülent Ersoy-İstanbul,

TC Ziraat Bankası Aliağa Şubesi Emekli Müdür İsmet Bütüner Aliağa-İzmir,

Sarı evin arkasındaki yolun sağından dönüp ağacın arkasındaki beyaz ev,

Ali Aykut Kat: 1 Gebze,

1 Nolu F Tipi İnfaz Kurumu Sincan,

Mehmet Yetim Kız Meslek Lisesi Karşısı Gazipaşa-Bafra

Samsun İl Kaymakamlığı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious