'Melekler ve Şeytanlar' filmi geliyor

'Melekler ve Şeytanlar' filmi geliyor.12810
  • Giriş : 11.04.2009 / 09:17:00

"Angels&Demons/ Melekler ve Şeytanlar" Türkiye'de 15 Mayıs'ta gösterimde.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sinemaya uyarlanan "Da Vinci Şifresi" adlı romanının ardından Dan Brown'un çok satan diğer romanının aynı adla beyaz perdeye uyarlaması "Angels&Demons/ Melekler ve Şeytanlar" Türkiye'de 15 Mayıs'ta gösterime girecek.
Konuya ilişkin yazılı açıklamaya göre, Ron Howard'ın tekrar yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmde Tom Hanks, bir kez daha, antik köklere sahip güçlerin amaçlarına ulaşmak için cinayeti bile göze aldığını gören Harvard'lı simge bilimci Robert Langdon rolünü üstleniyor.

Filmin baş rollerinde Tom Hanks ile birlikte Ewan McGregor, Ayelet Zurer, Stellan Skarsgard, Pierfrancesco Favino, Nikolaj Lie Kaas ve Armin Mueller-Stahl yer alıyor.

Yapımcılığını Biran Grazer, Ron Howard ve John Calley'in üstlendiği filmin senaryosu David Koepp ve Akiva Goldsman'a ait.

Görüntü yönetmenliğini Salvatore Totino, ASC. Yapım Tasarımcısı Allan Cameron'ın üstlendiği filmin müziklerini Hans Zimmer hazırladı.

Filmde, Tom Hanks'in canlandırdığı Robert Langdon, geri döner ve bu kez kendini Vatikan'ın kalbinde kiliseyi en eski düşmanlarından birinden kurtarmaya çalışırken bulur.

Langdon, "Illuminati" olarak bilinen ve tarihteki en güçlü organizasyon olan, kadim ve gizli bir kardeşliğin tekrar ortaya çıktığına dair kanıtlar bulduğunda, bu gizli organizasyonun en büyük düşmanı olan Katolik Kilisesi'nin varlığına yönelik ölümcül bir tehditle yüz yüze gelir. Illuminati'nin geriye sayan, durdurulması olanaksız bir saatli bombaya benzediğini öğrenen Langdon, Roma'ya giderek orada güzel ve gizemli bir İtalyan bilim insanı olan Vittoria Vetra ile güçlerini birleştirir. Mühürlü lahitler, tehlikeli mezarlar, terk edilmiş katedraller ve hatta yeryüzündeki en gizli mahzenin kalbinde geçen durmak bilmez, aksiyon dolu bir ava çıkan Langdon ve Vetra, Vatikan'ın hayatta kalmak için sahip olduğu tek umudu gösteren 400 yıllık Aydınlanma Yolunu izlerler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*