Melih Gökçek, atılan Emin Çölaşan için yas tutuyormuş!

  • Giriş : 16.08.2007 / 22:55:00
  • Güncelleme : 16.08.2007 / 23:41:59

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kararı duyunca çok üzüldüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Emin Çölaşan'ın gazetedeki yazılarına son verilmesi üzerine bir değerlendirme yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kararı duyunca çok üzüldüğünü söyledi.

Gökçek, "Ankara'daki amblemli bayrakları yarıya indirdik. Bir hafta süreyle yas ilan ettik!" dedi. Büyükşehir Belediye meclis üyelerini Kesikköprü Barajı'na götürerek Ankara'ya su taşıyacak proje hakkında bilgi veren Melih Gökçek, gazetecilerin Çölaşan'ın işine son verilmesiyle ilgili düşüncelerini sorması üzerine, kazandığı tazminatları işaret ederek esprili bir cevap verdi: "Çocuklar topsuz, vatandaş dönersiz kaldı. Ben de gelir kaybına uğradım. Emin Çölaşan'a emekliliğinde başarılar dilerim."

Hürriyet Gazetesi'ndeki görevine son verilen gazeteci Emin Çölaşan'la Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki tartışmanın geçmişi, Gökçek'in belediye başkanı seçildiği 1994 yılına kadar uzanıyor. Çölaşan, belediye başkanı seçilen Gökçek'le ilgili yazıları sebebiyle defalarca mahkemelik oldu. Gökçek, Çölaşan aleyhine açtığı davalardan kazandığı tazminat paralarıyla Ankaralılara 'döner partileri' verdi, çocuklara top dağıttı. İkili en son, Gökçek'in, Çölaşan'ın 9 milyon dolar mal varlığı olduğunu iddia etmesi üzerine 29 Mart'ta TGRT Haber televizyonunda canlı yayında karşı karşıya gelmişti. Çölaşan, iddiaları yalanlarken Gökçek elinde belgesi olduğunu savunmuştu. Çölaşan, aynı programda, Gökçek'in yazılı olarak yaptığı ve imzaladığı 'mal varlıklarımızı birbirimize devredelim' önerisine ise karşı çıkmıştı.

Mevlüt Karabulut

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious