Melih Gökçek, Haber Aktüel'e özel konuştu

Melih Gökçek, Haber Aktüel'e özel konuştu.12445
  • Giriş : 04.02.2008 / 01:30:00
  • Güncelleme : 04.02.2008 / 01:05:21

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Haber Aktüel’in sorularını yanıtladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

HABER AKTÜEL - Türkiye’nin en büyük projelerinden birisi olan “su projesi” hakkında Ankara Temsilcimiz İrfan Karabulut’un da katıldığı bir toplantı yapan Gökçek, Haber Aktüel’e özel açıklamalar yaptı.

 

Medya organlarının Ankara temsilcilerini bir arada buluşturan Gökçek, Kızılırmak suyunun iki aya kadar Ankara’ya geleceğini müjdeledi.

 

Kızılırmak suyunun Ankara’ya kazandırılmasının hemen ardından “hastalıklar arttı” şeklinde çıkar odaklarının felaket tellallığına soyunacağını belirten Gökçek, bugünden o günün gazete manşetlerini görebildiğini anlattı.

 

Başta ODTÜ olmak üzere dört ayrı kurumdan Kızılırmak suyunun temiz olduğuna dair rapor aldıklarını ifade eden Başkan Gökçek, niyeti gayri sahih olanların ortalığı karıştırdığına dikkatleri çekti.

 

Ankara’nın uluslar arası bir marka olduğunu kaydeden Melih Gökçek şunları söyledi:

 

“Keçiören metrosunın yapımı 2 yıl içinde bitecek. Ankara doğalgaz işletmesinin özelleşmesi için ihale sürecini de başlattık. 3 milyar dolar civarından bir paraya burayı verebileceğimizi tahmin ediyorum. Bu, bir belediyenin dünyada yaptığı en şeffaf ve en yüksek rakamlı ihaledir. Ankara’nın trafik sorununu da çözdük. Ankara artık uluslar arası bir kent oldu.”

 

“İNTERNET MEDYASINI DESTEKLEYECEĞİM”

 

“Uluslar arasında internet medyasının gidişatından” ve “Haber Aktüel’in geldiği noktadan” bahseden Haber Aktüel Ankara Temsilcisi Karabulut’un anlattıklarını dinleyen Gökçek; “Ne yalan söyleyeyim bizim bu çalışmalardan haberimiz olmadı. Dünyada artık her şey internet üzerinden yapılıyor. Biz geç kaldık ama size söz veriyorum internet medyasına gereken her türlü desteği vereceğim. İnternet medyasıyla ilgili çıkacak kanunda da sizlere yardımcı olacağım.” dedi.

 

Yazar kadrosunda Nevval Sevindi, Murat Kekilli, Talha Uğurluel, Soner Arıca gibi isimler olan Haber Aktüel’in yazarlarının yazılarını okuduğunu söyleyen Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesinde internet medyasıyla ilgili bir birim kuracağının sözünü verdi.

 

Karabulut’un; “Türkiye’de internet medyasının önemi artık anlaşıldı ama görmezden geliniyor.  Bir gece yarısı internetten yapılan bir muhtıra ile ülke gündemi değişebiliyor. Bu da internet dünyasının geldiği yeri gösteriyor” sözlerini destekleyen Gökçek, internet medyasıyla daha yakından ilgili olacağını söyledi.

 

www.haberaktuel.com

 


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious