Melih Gökçek avukatının söylediği sözlere çok kızdı

Melih Gökçek avukatının söylediği sözlere çok kızdı.9350
  • Giriş : 12.04.2008 / 01:19:00
  • Güncelleme : 12.04.2008 / 01:01:55

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in avukatı olan Mehmet Ali Alan'ın sözleri Başkan'ı kızdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Melih Gökçek avukatı Mehmet Ali Alan'ın bir gazeteye 'AK Parti bu davaya müstehaktır' şeklindeki açıklamalarına sert tepki gösterdi.

Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in avukatı olan Mehmet Ali Alan, AK Partiye açılan dava ile ilgili olarak sert açıklamalar yapması üzerine Gökçek, bu açıklamaların tek nedenini Alan'ın milletvekili olmamasından kaynaklandığına dikkat çekti.

KENDİSİNİ ŞİDDETLİ KINIYORUM

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, avukat Mehmet Ali Alan'ın yaptığı açıklamaları eleştirerek, "Bu yazıyı okuyunca yadırgadım ifadelerden şok oldum. İfadelerden hiç birine benim katılmam mümkün değil, partim ve Başbakanımız ile ilgili sözleri için kendisini kınıyorum" diye kaydetti.

Gökçek şunları söyledi: "Avukat Alan'ın yaptığı açıklamalar kendi şahsi fikirleridir. Bu yazıyı okuyunca yadırgadım. İfadelerden şok oldum. İfadelerin hiç birine benim katılmam elbetki mümkün değil, Alan son seçimlerde AK Partiden aday olmak istemişti. Partimiz kendisini aday göstermedi. Bundan dolayı büyük bir kızgınlık içerisinde bu kızgınlığın eseri olarak bu konuşmayı yaptığını düşünüyorum. Partim ve Başbakanımız ile ilgili sözleri içinde de kendisini kınıyorum".

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious