Melih Gökçek gözyaşlarını tutamadı

Melih Gökçek gözyaşlarını tutamadı.12333
  • Giriş : 28.03.2009 / 02:36:00
  • Güncelleme : 28.03.2009 / 02:03:44

Yazıcıoğlu'nun en yakın dostlarından biri olan Gökçek acı haber sonrası gözyaşlarını tutamadığını ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Muhsin Yazıoğlu'nun çok yakın dostu olduğunu söyleyerek, arama kurtarma çalışmalarında ihmal gibi birşey söz konusu olmadığını ifade etti. Gökçek, "Hayatın boş olduğunu bir kez daha gördük" dedi.

Gökçek, Habertürk'te Balçiçek Pamir'in sorularını cevaplarken duygusal anlar yaşadı. İşte Gökçek'in canlı yayında söyledikleri;

- MHP ile konuştuktan sonra o dönemde bir ittifak fikri gelişti. Rahmetli Türkeş'e gitmeden önce Muhsin Bey'e gittim. Rahmetliyle oturdum bir saat kadar sohbet ettim ve ikna ettim. Birlikte milletvekili olduk, orada epey sohbetimiz devam etti. MHP'den ayrıldıktan sonra da çok kez bir araya geldik. Bu seçimde de Allah razı olsun bana Ankara'da aday çıkarmayacaklarını söyledi böyle de yaptı. Hep doğru bildiğini yaptı. Allah rahmet eylesin.

- Yani şimdi bu özellikle hükümetin elinden gelipte birşey yapmaması mümkün değil. Özellikle askerimiz çok çaba sarfetti. Ancak çok geniş bir bölgede arama yapıldı. BBP'den zaman zaman sert tepki gösterdi. Bu tepkileri normal karşılamak gerekiyor. Bizzet Başbakanımız oraya gitti, Meclis Başkanımız oradaydı. İçişleri Bakanımız yine bizzat takip etti. Tabii çok geniş bir bölge bunu anlamak gerekiyor. Orayı devletten çok köylüler bilir. Keşke hava şartları iyi olsaydı da her köylü etrafını tarayabilseydi.

- Başbakanlık kriz merkeziyle bizzat ben görüştüm. Bana söyledikleri bu konuda her türlü imkanın seferber edildiği oldu. Sayın Başbakan'ın da bizzat yakınındaki en yakın isimler bana bu konuda böyle bilgi verdi. Dediğim gibi ihmal gibi birşey söz konusu olamaz.

- Evet ağladım hem de çok yakın bir zamanda.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*