Melih Gökçek isyan edecek!

Melih Gökçek isyan edecek!.12742
  • Giriş : 12.07.2007 / 21:25:00

Melih Gökçek, DTP ile koalisyon kurulursa ilk isyan eden olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gökçek, “Biz AK Parti olarak diyoruz ki, DTP ile koalisyon yapmayız. Çıksın MHP, ‘ben de CHP ile koalisyon yapmıyorum’ desin alınlarından öpeyim onları” dedi.

Yaklaşık bin kişinin katıldığı mitingde konuşan Gökçek, MHP ve CHP’yi topa tuttu. Geçmiş hükümetlerle AK Parti hükümetinin yaptıklarının açık seçik ortada olduğunu ifade eden Gökçek, “Geçmiş iktidarların yapmış oldukları icraatları rakamlarıyla belgeleriyle ortada. Cumhuriyet tarihi boyunca kişi başına düşen milli gelirde gelinen nokta 2 bin 500 dolar. AK Parti döneminde ise bu rakam 5 bin 650 dolara çıktı. 80 yılda yapılanın daha fazlası 4,5 yıl içerisinde oldu. AK Parti başarılı değil diyorlar. Herkes elini vicdanına koysun öyle söylesin. İnsanların iş sahibi olmasını istiyorsanız oyunuzu AK Parti’ye verin” diye konuştu.

AKP’nin 4.5 yıllık iktidarı döneminde sağlık alanında yapmış olduğu yeniliklere değinen Gökçek, Türkiye’nin en büyük sorunu olan işsizliği de yüzde 11’lerden, yüzde 9.6’ya düşürdüklerini belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a gazetecilerle katıldığı bir söyleşide DTP ile koalisyon kurulmasıyla ilgili bir soru yöneltildiğini ifade eden Gökçek, “Başbakanın sözünü gazeteciler altını üstüne getirerek, ‘Bulgaristan’da özgürlükçü bir Türk partisi iktidara ortak. Siz de bunu yapar mısınız?’ diye soruyorlar. Başbakan da ‘özgürlük partisiyle bunu karıştırmayın. Çünkü onlar ellerine silah almıyorlar. Sadece kendilerini demokratik olarak temsil etmek istiyorlar. Bunların iki tane de bakanı var. Bu partiyle, Türkiye’yi bölmeye çalışan DTP’nin ne alakası var.’ Başbakanın ağzından bununla ilgili tam tersine bir söz çıkmasına rağmen suçlamaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

DTP ile koalisyon kurulması halinde ilk isyan edecek olan kişinin kendisi olduğunun altını çizen Gökçek şöyle konuştu:

“Biz diyoruz ki AK Parti olarak DTP ile koalisyon yapmayız. Çıksın MHP ‘ben de CHP ile koalisyon yapmıyorum’ desin, alınlarından öpeyim onları. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli çıksın, ‘Ben CHP ile koalisyon yapıp, Türkiye’yi sola teslim etmeyeceğim’ desin. Biz bunu istiyoruz. Çünkü biz Türkiye’yi sola teslim ettirmeyiz. Benim gönlüm Türkiye’yi CHP kadrosuna teslim etmeye razı değil ve hiçbir zaman da olmaz. Benim MHP barajı geçmesin diye bir derdim yok. Benim derdim Türkiye’ de solla kim işbirliği yapıyorsa o barajı geçmesin.”

Öte yandan konuşmalar sırasında miting alanın yakınında bulunan CHP ilçe teşkilatı ve Araklı Ülkü Ocakları’ndaki vatandaşların zaman zaman konuşmalara karşılık vermesi dikkat çekti.

Konuşmaların ardından Gökçek, Trabzon milletvekilleri adaylarıyla birlikte partililerini selamlayarak alandan ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious