Melih Gökçek ortaya yeni bir iddia attı!

Melih Gökçek ortaya yeni bir iddia attı!.18610
  • Giriş : 12.11.2007 / 22:30:00

Melih Gökçek, Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin kentsel dönüşüm projeleri konusunda ''ideolojik tavır'' konulduğunu iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Melih Gökçek'in başkanlığında toplandı.

Toplantıda, Sincan Belediye Meclis Üyesi Mustafa Torumtay ve Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ün imzasını taşıyan ve ''son zamanlarda Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin planladıkları kentsel dönüşüm projelerine karşı sistemli davalar açıldığı'' iddialarına yer verilen bir önerge sunuldu.

''Şehirdeki yapılaşmada en fazla çabayı göstermesi gereken Mimarlar, Şehir Planlamacıları ve İnşaat odalarının çarpık yapılaşma ile ilgili hiçbir çaba göstermedikleri'' öne sürülen önergenin oya sunulması sırasında, Melih Gökçek ile CHP'li bazı Meclis üyeleri arasında tartışma çıktı.

CHP'li Meclis üyeleri, konunun ilgili komisyona gönderilmesini isterken, Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, meslek odalarının, kentsel dönüşüm projelerine yaklaşımını eleştirdi.

Gökçek, Ankara'daki odaların, kentteki çarpık yapılaşmayla ilgili beyanat vermediğini savundu. Mimarlar, Şehir Planlamacıları ve İnşaat odalarının Ankara'daki çarpık yapılaşmaya ilişkin açıklama yaptıklarına şahit olmadığını söyleyen Gökçek, ''ideolojik tavır ortaya koyuyorlar'' dedi. Daha sonra oylamaya sunulan önerge, oy çokluğuyla kabul edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious