Melih Gökçek yaylım ateşine tuttu

Melih Gökçek yaylım ateşine tuttu.10433
  • Giriş : 30.12.2008 / 12:00:00

Herkes konuştu, yorum yaptı o sustu. Gökçek 3 gündür yoğun ateş altında. Sessizliğini bozdu ve...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti'den yeniden adaylığı merak konusu olan Melih Gökçek, medyaya yüklendi. Gökçek, hakkındaki spekülasyonların yıpratmaya yönelik olduğunu söyledi..

Başbakan Erdoğan'ı Ankara'ya dönüşte karşıladığını ancak kimsenin yazmadığını belirtti. Gökçek ayrıca bazı belediye başkan adaylarının açıklandığı toplantıya ise "rahatsız edici görüntüler" oluşmasın diye gitmediğini açıkladı.

BAZI MEDYA ORGANLARINA YÜKLENDİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yeniden adaylığı konusunda medyada yer alan haberlerden rahatsız. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yaptığı her açıklamada kendisiyle ilgili ipuçları arandığını söyleyen Gökçek, "Sayın Başbakan, konuşmasına başlarken, 'Büyükşehirleri açıklamayacağım' diyor. 'Yine Gökçek'in adını anmadı', 'Yine Gökçek demedi' ve 'Gökçek'e ecel teri döktürüyo' başlıkları atılıyor" diyerek, medyayı suçladı.

DURUMDAN VAZİFE ÇIKARTANLAR VAR

Erdoğan ile geçen hafta başbaşa görüştüğünü anımsatan Gökçek, spekülasyonların kendisini ve AK Parti'yi yıpratmaya yönelik olduğunu savundu. Açıklanmayan başka büyükşehir belediye başkan adaylarının da bulunduğunu kaydeden Gökçek, durumdan vazife çıkartanlar olduğunu ileri sürdü:

DÖNÜŞTE KARŞILADIM TEK SATIR YAZAN YOK

"Sayın Başbakan İstanbul'a giderken uğurlamaya katılamadım. Zaten sürekli uğurlamak olmaz. 'Gökçek, uğurlamaya gitmedi' diye yazıldı. Başbakanı dönüşte karşıladım, kimse bir satır yer vermedi. İçişleri Bakanımız Beşir Atalay'ın kızının düğününde, Başbakanı kapıda karşılayanlar arasında ben de vardım. Birkaç gazetede düğüne katıldığım yazıldı. Halbuki nikâhı da ben kıymıştım. Kimse bunu yazmadı."

TOPLANTIYA NEDEN KATILMADI?

Gökçek, önceki gün bazı belediye başkanlarının açıklandığı toplantıya ise "rahatsız edici görüntüler oluşmasın" diye gitmediğini açıkladı. AK Parti Altındağ kongresi yapılırken Karapürçek Spor Salonu'na gittiğini anımsatan Gökçek, "O zaman rahatsız edecek bir durum yoktu. Bu kez gitseydim, medyanın bütün ilgisi üzerime çevrilecek, ortaya rahatsız edici görüntüler çıkacaktı. Birileri çıkıp Başbakan'a, 'Büyükşehiri açıkla' diye bağırıyor. Medya hemen, 'Gökçek'in adamları mı?' diye araştırmaya başlıyor. Bu nedenle katılmadım" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*