Melih Gökçek yerel seçimler ilgili konuştu

Melih Gökçek yerel seçimler ilgili konuştu.11272
  • Giriş : 25.02.2009 / 23:12:00

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Sıradışı'nda yerel seçimlerle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ülke TV'de Turgay Güler'in sunduğu Sıradışı programının konuğu olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yerel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Gökçek, CHP adayı Karayalçın'ın DTP ile ilişkilerine dikkat çekerken, MHP adayının DTP tarafından desteklendiği iddiasında bulundu.

Gökçek'in açıklamaları satır başları ile şöyle:

Herkes gibi ben de anket yapıyorum. Ben daha önce yaptığım anketler bire bir çıktı. Bu seçimde de ben diğer iki adayın toplamından fazla oy alacağım.

Karayalçın'ın katıldığı bir tv programında MHP adayının çok oy almasından yana olduğunu ancak MHP adayının yüzde 13 oy alabileceğini kendisini ifade etti.

Bugüne kadar Kanal D ve Star'ın bugüne kadar sağ cenahta birini desteklediği, milletin milli duygularından yana olduğu görülmüşmüdür. Oysa bugün bu medya Uğur Dünya defaatle Mahzur beyi ekrana çıkartıyor. Uğur Dündar'ın Mahzur beyi iğne ucu kadar sevdiğini kimse söyleyebilir mi? Millet bunu yiyor mu, Onların en büyük gayesi sağı ortadan ikiye bölüp Karayalçın'ı aradan çıkarmaktır. Bugün Ankara'da yapılan budur. Bugün devamlı olarak beni MHP ile tartıştırarak ya da karşı karşıya getirtmeye çalışıyorlar.

KARAYALÇIN DTP İLİŞKİSİ

Karayalçın'ın adaylığı ile birlikte Ankara'da terörist hareketler başladı. Karayalçın göreve geldiğinde bugün 40 bin kişi işe alacağını söylüyor. Bunu da var olanları işten çıkartıp onların yerine kendi görüşündeki kişileri alacaktır. Benim seçim bürolarımla birlikte oğlumun aracına saldırdılar. Bu kişiler sadece bana karşı değil aynı zamanda MHP'nin seçim bürolarına da zarar verdiler.

CHP'nin Çankaya belediye başkanı kendi ifadesinde belediyesinde CHP'den çok başka partilerden olduğunu belirtirken belediyedeki PKK'lıların varlığını itirafta bulunuyor.

KÜRTLER BENİM KARDEŞİM

Kürt düşmanlığı yapmak alçaklıktır vatan hainliğidir. PKK'lılar ve PKK yanlıları ile Kürt kardeşlerimizi bir araya koymak mümkün mü. Kürt kardeşlerimiz bizim kardeşlerimiz dir. Diyarbakır Batman Şırnak'ta sel felaketinde en erken koşan biziz. Bingöl'deki depreme ilk giden yine biz olduk. Yıkılan okulu biz inşa ettik. Güneydoğu'de pek çok okulun tamiratını biz yaptık. Kürt kardeşlerimiz benim başımın tacıdır. DTP milletvekili bana tepki gösteriyor. Kürtlere sahip çıkmak onların tekelinde değil.

DTP'NİN MHP OYUNU

DTP'li Şırnak Milletvekili Ankara'da MHP adayını destekliyor ve kendi taraftarlarına da MHP adayına destek vermelerini söylüyor. Buna MHP'nin bir açıklama yapmasını bekliyorum. DTP Karayalçın'ın kazanmasının ardından bütün kadrolarını belediyeye yerleştirmeyi hesaplıyor. DTP'nin MHP adayını desteklemesi tam bir oyundur. Bunu MHP'li tabanın farkında olduğunu biliyorum. Oktay Vural ve Deniz Bölükbaşı'nın söylediği sözler akıl işi değil. Bugün iyi polis kötü polisi oynuyorlar. Mansur Bey elimde belge yok konuşmam diyor. Oktay bey ise sürekli açıklama yapıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*