Melih Gökçek'in oğlu sabıkalı çıktı

Melih Gökçek'in oğlu sabıkalı çıktı.9350
  • Giriş : 04.08.2008 / 00:53:00
  • Güncelleme : 04.08.2008 / 23:37:02

Gökçek karıştığı bir kavgada kılıç ile darp ve yaralama suçundan 17 ay hapse mahkum edilmişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in 25 yaşındaki oğlu Osman Gökçek siyasete iyice ısınırken, kendisine koruma da tahsis edildi. Babasının yolundan yürümeye karar veren Gökçek, 2009 yılında yapılacak yerel seçimlerde yıllardır CHP'de olan Ankara Çankaya Belediye Başkan adayı olmayı hedefliyor.

Osman Gökçek, “Ankara Festivali” bünyesindeki etkinliklere de katıldı. Ancak sürekli telefon ile görüştü. Koruması da Gökçek'in ensesinden hiç ayrılmadı. Önceki gün de Pakistan'ın Ankara Büyükelçiliği askeri ataşesinin veda yemeğinde konuklara, Osman Gökçek'in özgeçmişini yansıtan broşürler dağıtılmıştı.

1983 yılında Ankara'da doğan Osman Gökçek, Samanyolu Koleji'nde okudu ve Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümünden mezun oldu. Başkent Gençlik Federasyonu'nu kurdu.

17 AY HAPSE MAHKUM OLDU

Kamuoyu Osman Gökçek'i, Sivas'lı gazeteci Sirer Doğan'a yönelik ''Kılıç olayı'' ile tanıdı. 2005 yılında Sirer Doğan ve çocuklarını dövüp yaraladıkları gerekçesiyle 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılandı. Çıkan kavgada Osman Gökçek, elindeki kılıç benzeri bıçağı sallayıp ruhsatlı tabanca ile havaya ateş etmiş ve 17 ay hapse mahkum edilmiş, ancak ceza paraya çevrilmişti. Gökçek'in olayda kullandığı ''Ejderha başlı ve yılan motifli 27.5 santimetre uzunluğundaki'' kılıcın, 6136 sayili Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkındaki Kanuna aykırı ve ''Vahim nitelikli'' olduğu belirlenmişti.

Ankara 10. Asliye Ceza Mahkemesi Osman Gökçek'i ''Yaralama ve yasak nitelikli kılıç taşıma'' suçlarından 17 ay hapis cezasına çarptırmış ve bu ceza 10 bin 200 YTL adli para cezasına çevrilmişti. Aynı olaya karışan Ahmet Gökçek de, 12 ay hapisle cezalandırılmış ve cezası 7 bin 200'er YTL adli para cezasına çevrilmişti. Gökçek kardeşler, 14 Eylül 2005'te trafikte yol verme yüzünden Sirer Doğan ve ailesi ile tartışmış ve kavga çıkmıştı. Doğan ailesi, Gökçek kardeşlerin kılıçla kendilerine saldırıp darp ettikleri gerekçesiyle şikayetçi olmuşlardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*