Melih Gökçek'ten çarpıcı açıklamalar

Melih Gökçek'ten çarpıcı açıklamalar.11272
  • Giriş : 26.02.2009 / 06:30:00
  • Güncelleme : 26.02.2009 / 00:30:44

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yerel seçimler öncesi çarpıcı açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şanghay'da bile limanım varmış
- Oğlum'un evine saldırdılar, gelinim Ankara'yı terk etti
- Ankara'ya “Eiffel” den büyük “Türk Kulesi”geliyor.

Gazeteci Ömer Şahin'in hazırlayıp sunduğu Kanala TV'deki “Görüş Farkı” programına katılan Gökçek, hayalindeki projeyi ilk kez açıkladı. Gökçek, Paris'in simgesi olan “Eiffel Kulesi”tarzı dev bir kule için çalışma yaptığını söyledi. Ankara'nın simgesi olacak yapıya “Türk Kulesi” adı verilecek dev yapıt Hıdırlıktepe'ye yapılacak. Yabancı turistlere de hitap edecek Kule, Ankara'nın en yüksek tepesi olacak. Eiffel Kulesi için Paris'e her yıl 15 milyon turistin geldiğini hatırlatan Melih Gökçek, “Türk Kulesi, Eiffel'den daha yüksek olacak. Felaket büyük olmalı ki, anlamı olsun.Oraya çok sayıda turist gelecek” dedi.

Şanghay'da bile limanım olduğu yalanını çıkardılar

Gazeteciler Şamil Tayyar ve Metehan Demir'in de katıldığı programda Melih Gökçek'e mal varlığı da soruldu. Gökçek'e Ankara'nın büyük iş merkezlerine ortak olup olmadığı, kamyon filoları ve arsalar da soruldu. “İşin çivisi çıktı” diyen Melih Gökçek, kendisi hakkında ortaya atılan son dedikonun Şanghay'da liman sahibi olmak olduğunu açıkladı. Gökçek,” Bunlar sistemli çıkarılıyor. Ben üç defa Çin'e gittim ya. Hemen Şanghay'da limanım oldu. İş bu kadar basit. Allah'ı şahit tutarak söylüyorum, Bakın , Armada'da, Panora'da, Real'de, Metropolitan'da, Antares'te, Kentpark'ta, Cepa'da veya Gordion'da benim, karımın, çocuklarımın veya bizim adımıza başkasının iğne ucu kadar bir payı varsa, dünyanın en onursuz insanı Melih Gökçek'tir. Ama bakın bunu bile bile, kalkıp da bu iftiraları atanlar varsa, öbür dünyada bunun hesabını verecekler. Onlar da buna hazırlansınlar. Yani öyle kolay değil. İftira atmak bizim inancımızda, son derece ağır bir şeydir. Herkes de bu ağırlığı hissetmeli”

Oğlumun evi basıldı, gelinimi Ankara dışına çıkardık

Melih Gökçek, seçimler yaklaşırken saldırı ve tacizlere uğradığını söyledi. Oğlunun evinin basılmak istendiğini ve polis tarafından koruma altına alındığını açıklayan Gökçek, Kanala'da şunları anlattı:” Bir grup terör estiriyor. Üç otobüs geldi, çocuğumun evini koruma altına aldı. Benim çocuğum korkusundan ailesini Adana'ya gönderdi. Öyle bir terör estiriliyor ki, soruyorum,bunun ucu nereye kadar gider?

Gökçek'in gizlediği hayali: Sayfiye Yerleri

“Benim bir hayal dünyam var” diyen Melih Gökçek, Ankara'nın çok önemli bir bölgesini ucuz sayfiye yeri yapacağını açıkladı. Gökçek, yerini belirledikleri bölgeyi arsa spekülasyonuna yol açmasın diye saklıyor. “x” diye bahsettiği bölge Gökçek'in seçim taahhüdlerinde “ 7 no'lu bölge” diye geçiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*