Melih Gökçek'ten iddialı suçlamalar

Melih Gökçek'ten iddialı suçlamalar.11272
  • Giriş : 25.02.2009 / 03:20:00
  • Güncelleme : 24.02.2009 / 23:49:45

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bu kez hem Uğur Dündar'ı hem de MHP yönetimini fena kızdıracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gökçek, Karayalçın'ın MHP'nin Genel Merkezi'ne CHP bayrağını dikeceğini söylerken Uğur Dündar'ı da taraflı olmakla suçladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TRT 2'de yayınlanan "İşin Doğrusu" programında yerel seçimlerle ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı. Ankara projelerinin tartışıldığı programda Gökçek yine rakiplerine çattı. Gökçek'in bu kez üslubu sert sözleri ise iddialıydı. İşte Gökçek'in olay sözleri;

"BARONLAR AK PARTİ'Yİ İSTEMİYOR"

Baronların derdi benimle değil esas. Baronların derdi AK Parti'nin bitmesi. 22 Temmuz seçimlerinden hemen sonra ben SES TV'de bir programa çıktım anlattım orada. O tarihte anlattım ilk defa. Dedim ki baronlar 22 Temmuz seçimlerinden 15 gün evvel toplanıyorlar. Diyorlar ki AK Parti bu seçimlerde de birinci çıkacağı belli. Biz bunları laiklik diyerek bir yere getiremedik, irtica diyerekte oylarını alamadık. Yapılacak şey, yerel seçimlere el atmak. Bu süreçte hem bakanları hem de milletvekilleri ile belediye başkanlarını sürekli yolsuzlukla suçlayacağız. Özellikle Ankara ve İstanbul'da yoğunlaşacağız ve hiç değilse birini aşağıya indireceğiz.

"SAĞ ADAYI PARLATIYORLAR"

Baronlar bundan üç ay önce Ankara için bir araya geldiler ve beş aşamalı bir strateji belirlediler. Bunlardan ilki Ankara'dan Karayalçın, şartsız aday olacak. İki DSP aday çıkarmayacak. Karayalçın gitti Sezer'in yanına, ancak bağımsız olması halinde destek verileceği söylendi. Baronlar çağırdı olmaz dediler sen aday çıkaramassın. Bu AK Parti'yi çökertme operasyonudur ve sen de bu operasyonda üzerine düşeni yapacaksın. Üç AK Parti'ye karşı kim çıkarsa çıksın sağdan çıkan adaylara bol yer verilecek ve onlar parlatılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*