Melih Gökçek'ten MHP'ye ağır itham

Melih Gökçek'ten MHP'ye ağır itham.13244
  • Giriş : 01.03.2009 / 20:34:00

Melih Gökçek ortaya öyle bir iddia attı ki MHP'nin cevabı ağır olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, MHP'li Oktay Vural ve Deniz Bölükbaşı'nın yeni MHP'li olduğunu anlatarak,"Sayın Vural ve Bölükbaşı'nın baronlarla ilişkisi var, ikisi de Karayalçın için çalışıyor" şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Yenimahallle Belediye Başkanı Ahmet Duyar ile birlikte Yenimahalle'de SKM açılışına katıldı. Gökçek, bir apartmanın içine girerek seçmenlerine buradan seslendi. Gökçek, konuşmasında MHP'li Vural, Bölükbaşı ve MHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş aleyhine açıklamalarda bulundu. Gökçek, Oktay Vural ve Bölükbaşı'nın eski MHP'li olmadığını sonradan MHP'ye geçtiğini öne sürerek, kendisi aleyhine açıklama yaptıklarını ve Karayalçın'a çalıştıklarını söyledi. Karayalçın'ın da MHP'nin kendisi hakkında açıklamalar yapmasından dolayı memnun olduğunu söyleyen Gökçek Yenimahalleli vatandaşlara sağ oyların bölünmemesini istedi. Gökçek, "Sayın Oktay Vural ve Deniz Bölükbaşı baronlarla ilişkileri var. Onlar Karayalçın için çalışıyorlar. MHP'li hemşerilerime sesleniyorum. Sağda birlik olalım, oylarınızı bölmeyin. Particilik yapmak uğruna Ankara'nın istikbalini tehlikeye atmayın. PKK yandaşı DTP'nin mitinglerine katılan Karayalçın'ı desteklemeyin" diye konuştu.

"İşte farkımız işte diğerleri gibi hizmet yapacağız demiyoruz." diyen Gökçek, şöyle konuştu:

"Ankaralılar ve rakiplerimize kaç proje sunduk. Ankara Büyükşehir Belediyesi 44 kilometre metro hattına 800 trilyon lire para ödedi. Ankara'ya metroyu ilk olarak Altınsoy getirdi. Altınsoy, ilk metro ihalesini 428 milyon dolara yaptı. Daha sonra Karayalçın 709 milyon dolara ihaleyi tamamladı. CHP'liler önce bunun hesabını versin. Belediyenin parası kesilmesine rağmen 800 trilyon lira metroya kaynak aktardık. 2.5 yıl sonra Ankara'da bütün metroları tamamlamış olacağız. Sayın karayalçın metro için ben para bulamadım sen nasıl bulacaksın, Allah aşkına.Ama hükümet desteği ile biz bitireceğiz."

Kızılırmak suyuna muhalefetin zehirli su söylediğini anlatan Gökçek, suyun zehirli olması ile birlikte hangi tahlili ortaya koyduklarını öne sürdü. Gökçek,"Dağda su var diye suyu değiştirdim. Ankara'lılara verdiysek kabahatlı mı oldu. Beypazarı'nda asbestli sorulardan su içiliyor. Mansur bey 10 seneden beri değiştirmedi. Beypazarı'nın sağlığını tehdit eden zehirli elementler var mı? yokmu. Sayın Yavaş sen açıklamazsan ben açıklarım" şeklinde konuştu. 'Vur vur inlesin Karayalçın dinlesin' şeklinde sloganlar atan gruba Gökçek, "Ben vurmayacağım siz sandıkta vuracaksınız" diye konuştu. Gökçek, daha sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Yenimahalle'de yaptığı projeleri vatandaşlara anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*