Melis’i ölüme götüren son gece

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Uyuşturucu kurbanı Melis Akpınar’ın ölüm sebebi otopsi sonuçlarıyla belirleneceK.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olay gecesi Melis’in yanında oldukları belirlenen M.A.A. ile E.U. (16) ve Ö.C.Y. (22) de Melis gibi parçalanmış ailelerin çocukları. Melis’in yanındaki arkadaşları o geceyi anlattı:

İKİ KÜÇÜK POŞET (16 yaşındaki E.U.):

Melis’le 5 aydır arkadaşlık yapıyorum. Melis’in M.H.A. ile arkadaşlık yaptığını biliyorum. 7 Temmuz günü saat 18.00 sıralarında Ö.C. ile birlikte Bakırköy’de Melis ve M.H.A. ile buluşup Beyoğlu’ndaki Rush Bar’a gittik. Alkol aldık. Barda, M.H.A.’nın Melis’e iki küçük poşet verdiğini gördüm. Melis bana bunların hap ve eroin olduğunu söyledi. Melis birkaç kez tuvalete gitti ama uyuşturucu kullandı mı bilmiyorum. Sabaha karşı arkadaşımız M.A.A.’nın Merter’deki evine gittik. Orada Melis kusmaya çalıştı ama başaramadı. Melis ve erkek arkadaşı evden ayrıldı. Saat 11.00 sıralarında annesi arayıp Melis’i sordu. Ben de önce Melis’i sonra da M.H.A.’yı aradım. Melis’in uyuduğunu söyledi. Bir daha aradığımda Melis’in fenalaştığını söyledi. ’Hastaneye götür’ dedim. Benim gelmemi istedi. M.A.A. ve A.S. ile birlikte eve gittik ve hastaneye götürdük.

EROİN KULLANDIK (22 yaşında Ö.C.Y.)

Ben de uyuşturucu bağımlısıyım, E.U. kız arkadaşımdır. Barda M.H.A. Melis’e uyuşturucu verdi. Ben, E.U. ve Melis barın tuvaletine giderek eroini burnumuzdan çekerek kullandık. M.H.A. hap kullandı. 04.00 sıralarında M.A.A.’ın Merter’deki evine gittik. 2 saat kaldık. M.A.A. Melis’ten aldığı eroin maddesini ısıtarak hazırladı. Enjektörle damarlarımızdan bana, Melis’e ve E.U.’ya zerk etti. Kendisi de kullandı. Melis ve M.H.A. ilerleyen saatlerde evden ayrıldı. Melis’in öldüğünü sonradan öğrendim.

Müteahhit: Vicdanım elvermedi

Melis Akpınar’ın arkadaşlarının ’uyuşturucu verdi’ dediği mütehahhit Murat Hızır Akınay, poliste suçlamaları reddetti. Altınay, Merter’deki evde olanları şöyle anlattı: "Melis fenalaştı. A.A, tuzlu su içirmemizi önerdi. İçiremedik. A.A, damardan 3 kere tuzlu su enjekte etti. Melis ’Hızır abi, beni ne olur onlara bırakma’ dedi. Vicdanım elvermedi. Fatih’te kardeşime ait eve getirdim. Ertesi gün hastaneye götürdük.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious