Melis'e kıyanlar yakalandı

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

Aşırı dozda uyuşturucudan ölen liseli Melis Akpınar'a kokain sattıkları belirlenen şahıslar yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Aşırı dozda uyuşturucudan ölen Melis Akpınar'a kokain sattıkları belirlenen şahıslar yakalandı. Jandarmanın yaptığı operasyonla çökertilen uyuşturucu şebekesi üyeleri tutuklanarak cezaevine gönderildi.
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre jandarma ekipleri uyuşturucu madde kaçakçılığı yapan bir organize suç örgütünü tespit ederek takibe başladı. Yapılan istihbarat çalışmaları netecesinde jandarma ekipleri 14 Temmuz'da adli makamlardan izin alarak, polis bölgesi olan Beşiktaş Fulya'da bulunan bir adrese baskın düzenledi. Yapılan arama neticesinde Mizgin Y. ve Hamide K., satmak üzere hazırladıkları 17 adet taş kokain ile yakalandı.

Yapılan çalışmalara ara vermeyen jandarma ekipleri bu sefer 19 Temmuz'da Şişli'de bir evde arama yaptı. Adli makamlardan izin alarak gerçekleştirilen aramada Nihat Y., Gürkan K., Turgay T., Ahmet S., orhan E. ve Hüsnü E. isimil şahıslar satmak üzere hazırladıkları 5 adet taş kokain ve 900 gram esrar ile yakalandı.

20 Temmuz'da yine Şişli'de bir eve yapılan operasyonda Fatih Ş., Ramazan K. ve Süleyman A. satmak ere hazırladıkları 29 adet taş kokain ve 1 adet sigaralık esrar ile birlikte yakalandı.

Yapılan incelemelerde elebaşılığını Süleyman A.'nın yaptığı kokain şebekesinin Fatih'te aşırı dozda eroin almaktan dolayı hayatını kaybeden Melis Akpınar ve bir çok kişiye eroni, kokain e esrar sattıkları tespit edildi.

Yapılan 3 ayrı operasyonda yakalanan 11 kişi adli makamlara sevk edildi. Bu şahıslardan Süleyman A., Mizgin Y. Hamide K., Nihat Y., Turgay T., Gürkan K., Sadık Ü. ve Ramazan K.tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer 3 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious