Melis'ler ölmesin!

  • Giriş : 10.07.2006 / 00:00:00

Uyuşturucunun son kurbanı 16 yaşındaki Melis oldu,16 yaşındaki genç kız kurtarılamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Arkadaşlarıyla gezmeye çıktığını söyleyerek evden ayrılan Melis'in ayrı yaşayan anne ve babası, katillerin cezalandırılmasını istedi.
Bakırköy Kız Meslek Lisesi'nde okurken bölümünü değiştirmek için okuldan ayrılan Melis A.'nın anne ve babası, yaklaşık 11 yıl önce boşandı. Boşanmanın ardından genç kız, annesi Melek Öztürk'le birlikte Ataköy'deki evlerinde kalmaya başladı. Turizmci baba Remzi Akpınar, ilk eşi Melek Öztürk'ten boşandıktan sonra ikinci bir evlilik yaptı. İddiaya göre Melis, son zamanlarda arkadaşlarıyla çok sık dışarı çıkmaya başladı. Yeni bir arkadaş grubunun içerisine giren ve annesi tarafından bu kişilerle arkadaşlık yapmaması konusunda uyarılar alan Melis, Cuma akşamı arkadaşlarıyla buluşacağını söyleyerek evden ayrıldı. Arkadaşlarıyla Bakırköy'de bir süre gezdikten sonra onlardan ayrılan genç kız, yakın arkadaşına eve gittiğini söyledi. Melis A., arkadaşlarından ayrıldıktan sonra Fatih'te bulunan ve kendisinden yaşça büyük olduğu öğrenilen bir kişinin evine geldi. Uyuşturucu kullandığı öğrenilen bu kişiyle eroin aldığı iddia edilen Melis, gecenin ilerleyen saatlerinde fenalaştı. Kendisine gelemeyen ve vücuduna aşırı dozda eroin enjekte ettiği öne sürülen Melis için evdeki erkek arkadaşı yardım istedi. Adrese gelen Melis'in arkadaşları, baygın haldeki Melis'i Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Kızına gece boyunca ulaşamayınca polisi haberdar eden Melek Öztürk'e ulaşan polis, kızının hastanede olduğunu ve durumunun ağır olduğunu bildirdi. Hastaneye gelen anne Melek Öztürk ve baba Remzi Akpınar, yoğun bakım ünitesinde yoğunluk olduğu için kızını Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi'ne kaldırdı. Liseli Melis, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen dün gece kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hastaneden alınarak Adli Tıp Kurumu'na götürülen Melis'in cesedi, buradaki otopsinin ardından Topkapı Kozlu Mezarlığı Gasilhanesi'ne getirildi.

Melis'in anne babası ve yakın akrabaları burada gözyaşlarına boğulurken, yaşananlara isyan etti. Baba Remzi Akpınar, kızının son zamanlarda gezmeye başladığı arkadaş grubunun Bakırköy'de çok sıkça rastlanan hippi tipler olduğunu söyledi. Kızının çok iyi bir öğrenci ve sporcu olduğunu belirten Akpınar, "Kızım çok sevilen bir insandı. Sporda o kadar iyiydi ki onu isteyen kulüpler bile vardı. Ama kızımı zehirlediler ve öldürdüler. Ben olayın ayrıntılarını şehir dışında olduğum için çok iyi bilmiyorum. Ancak bu olayla ilgili adalet sorumluları yakalayıp cezalandırmazsa, biz kendi adaletimiz arayacağız" şeklinde konuştu.

Ağlamaktan bitkin olduğu gözlenen anne Melek Öztürk ise, son zamanlarda kızının arkadaş grubunun etkisiyle çok değiştiğini söyledi. Kızının saçından giyim şekline kadar çok şeyini değiştirdiğini belirten anne Öztürk, "Benim kızım çok temizdi. Ancak 'Hızır' denilen köpek onu zehirledi. Onun yüzünden kızım öldü. Cezalandırılmasını istiyorum" dedi. olayın üzüntüsüyle ağır konuşan ve kızını zehirlediğini iddia eden şahsın ismini veren anne, baba Remzi Akpınar tarafından sakinleştirilerek susturuldu.

Olaylar ilgili soruşturma çok yönlü sürdürülürken, Melis'in uyuşturucuyu aldığı evin sahibi olan şahıs aranıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious