Memleketimden kış manzaraları

  • Giriş : 06.11.2006 / 00:00:00

Kış bastırdı, sel ve karla mücadele sürüyor. Meteoroloji uzmanları karın yerini yağmura bırakacağını ve hava sıcaklığının artacağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkentliler sabah kar sürprizi ile karşılaştı. Gece başlayan kar yağışı sabah da devam edince Ankara’nın sokakları karla kaplı, ulaşım aksadı. Bazı yollar kar yüzünden kapı.

Adıyaman’da etkisini gösteren sağanak yağış nedeniyle yaklaşık 50 ev ve iş yeri sular altında kaldı. Evlerini ve iş yerlerini su basanlar üzüntü ve yorgunluk içinde bütün gün suları temizledi.

Gümüşhane’nin Aktaş Yaylası’nda kar yağışı sonucu mahsur kalan 4 öğretmen, jarma, sivil savunma ve köy hizmetler birim müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı.

Erzurum’da dün gece başlayan ve sabaha kadar süren şiddetli fırtına hayatı felç etti. Çatılar uçtu, çok sayıda insan yaralı. Çatısı başlarına çöken 6 kişilik bir aile canını zor kurtardı.

KARDAN ÇATI ÇÖKTÜ 3 YARALI

Zonguldak’ın Elvanpazarcık beldesinde ahşap evin üzerinde biriken kar çatının çökmesine neden oldu. 3 kişi yaralı. Yaralılar Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

SELDEN KALANLAR YARI FİYATINA

Batman’da İluh Deresi’nin taşması sonucu meydana gelen sel felaketinde, işyerleri hasar gören esnaflar, ellerindeki malları yarı fiyatına satışa çıkardı.

SELDEN SONRA TEMİZLİK VAKTİ

Şanlıurfa Siverek’de vataşlar, yaşanan selin ardından yaralarını sarıyor. Su baskınlarının yaşığı evlerde kadınlar kirlenen eşyalarını dere sularında temizliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious