Memo, göğsümüzü kabarttı

  • Giriş : 20.02.2007 / 00:00:00

All-Star maçı sonrası yaşadığı gurur Mehmet Okur'un gözlerinden okunuyordu. Memo, "Mükemmeldi. Türkiye'yi temsil ettim, iyi vakit geçirdim.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AiLESi GÖZYAŞLARI iÇiNDE TAKiP ETTi

ALL-STAR maçında forma giyen ilk Türk basketbolcu Mehmet Okur'un Balıkesir'de yaşayan ailesi karşılaşmayı bir çay bahçesinde vatandaşlarla birlikte izledi. Maçın son periyodunda Memo üst üste 2 basket atınca adeta yer yerinden oynadı. Anne Nimet Okur uzun süre gözyaşlarına hakim olamazken baba Abdullah Okur, "Gurur duyuyorum" dedi. Maç sonu şehirde havai fişek gösterileri yapıldı. Nimet Okur ayrıca seneye de Hidayet'in All- Star'a davet edilmesini istedi.

MEMO'LU BATI, DOĞU'YU YIKTI

56. All-Star maçında Mehmet Okur'un formasını giydiği Batı Karması, Doğu'yu yerle bir etti. NBA'deki gururumuz Memo, karşılaşmada 4 sayı bulurken, 31 sayı üreten Kobe Bryant gecenin MVP'si seçildi

Türk sporu için en önemli kilometre taşlarından biri önceki gece dönüldü. Bir Türk çocuğu; Mehmet Okur, NBA'in en önemli organizasyonu olan 56. All-Star maçında forma giyerek göğsümüzü kabarttı. Las Vegas'ın ünlü Thomas ve Mack Arena'sındaki karşılaşmada 14 dakika 43 saniye oyunda kalan Memo, 2 kez kullandığı ikilik atışlarda isabet bularak 4 sayı kaydetti.

KOBE BRYANT 2. KEZ MVP

Oyuna girdiğinde hayli heyecanlı gözüken Mehmet Okur kendisine yapılan faullerden ise yararlanamadı. Karşılaşmadan önce oyuncular tanıtılırken Mehmet sayesinde Türk bayrağı da salondaki yerini aldı. Mücadelede baştan sona üstün olan Batı Karması, Doğu'yu 153-132'lik skorla mağlup etti. Kobe; 31 sayı, 5 ribaunt, 6 asist ve 6 top çalmayla 2. kez MVP seçildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious