Memo NBA'in yıldız adayı

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

USA Today, Mehmet Okur'u NBA'in gelecek vaat eden yıldız adayları arasında gösteren bir yazı yayınladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yazıda, Okur'un fiziksel özellikleri, Türkiye ve NBA kariyeri, oyun tarzı ve istatistikleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler verildi.
Mehmet Okur'un, NBA kariyerine, 2001'de Detroit Pistons'da başladığı ve iki sezon sonra, 50 milyon dolar karşılığında 6 yıllığına Utah Jazz'a transfer olduğu hatırlatılan yazıda, Türk basketbolcunun sayı üretmedeki yeteneğine değinildi.

Yazıda, basketbola 15 yaşında başlayan 27 yaşındaki Okur'un genelde dış şutlardan sayı bulduğu ve 3 sayılık şutlarda kariyer rekoru kırarak büyük başarı sağladığı bilgisi verildi.

Okur'un en güçlü yanının savunması olmadığı belirtilen yazıda, basketbolcunun aldığı ribaundlarla da takımına katkı sağladığı vurgulandı.

Sıkıştırarak top sürmeye zorlama, hareket edecek alan bırakmama ve kolları suratının hizasında tutmanın, Okur'u savunmanın en iyi yolu olduğu belirtilen yazıda Türk basketbolcu tarz olarak Sam Perkins'e benzetildi.

Yazıda ayrıca, Memo takma adıyla tanınan Okur'un, maç başına 16,1 üç sayı, 9,1 ribaund ortalamasıyla oynayarak kariyer rekorunu kırdığı da ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious