Memur 300 YTL zam istiyor

  • Giriş : 18.03.2007 / 00:00:00

Türkiye'deki büyümeden ve gayri safi milli hasıladaki artıştan payını isteyen Kamu-Sen, 'En düşük devlet memuru maaşına 300 YTL zam yapılsın' dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, memur maaşlarının yetersizliğinden yakınarak, maaşlar için yeni bir düzenlemenin yapılmasını istedi. Akyıldız, 'Siyasi iradeden seçim yılı olması nedeniyle bir fırsatı değerlendirmelerini istiyorum. Sizden biz hiçbir şekilde iade istemiyoruz, hakkımız olmayanı istemiyoruz, rüşvet istemiyoruz. Sizin bizden gasp ettiğinizi istiyoruz.

GÖSTERİLEN ORANDA
Bize getirdiğiniz vergi yükü, sosyal güvenlik ve satın alma gücümüzdeki kayıplar nedeniyle, yüzde yüz arttığını iddia ettiğiniz gayri safi milli gelirdeki o artıştan ve hep olumlu gösterdiğiniz Türkiye'deki büyümeden payımızı istiyoruz. Yani şu anda en düşük devlet memuru maaşının siz gelmeden önceki seviyesine çıkartılmasını istiyoruz. En düşük devlet memuru maaşına 300 YTL zam istiyoruz, üst ücret gruplarına bunun azalan oranlarda yansıtılmasını bekliyoruz' dedi.

İTİBAR KAYBI OLDU
Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın memurlar hakkındaki söylemleri nedeniyle, memurların vatandaş karşısında itibarını yitirdiğini belirten Akyıldız, 'Sayın Başbakan'ın dediği gibi, kamu çalışanı yan gelip yatmamıştır. Eğer bir yan gelip yatan varsa o da onun yandaşlarıdır. Kamu çalışanına yan gelip yatıyorsun, çalışmadan para istiyorsun diyen Başbakan dahil olmak üzere 59. Hükümet'ten kamu çalışanından özür dilemesini ve kamu çalışanına vatandaş karşısında kaybettirdiği itibarının iade edilmesini istiyoruz' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious