Memur maaşlarına zam yok!

  • Giriş : 23.11.2007 / 09:51:00
  • Güncelleme : 23.11.2007 / 11:51:25

Meclis'te memurlarla ilgili önergeler konuşuldu. Önergeler kabul edilmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Memur ve emekli maaşlarının artırılmasına yönelik önergeler kabul edilmedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, CHP ve MHP'li milletvekillerinin, memur ve emekli maaşlarının artırılmasına yönelik verdikleri önergeler kabul edilmedi.

Komisyonda söz alan MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Hükümet ile memur sendikaları arasında gerçekleştirilen toplu görüşmelere değinerek, "Bu görüşmede memurlar uçuk rakam istemedi. Memura gelince kılı kırk yarıyorsunuz, cebinizde adeta akrep var" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek ise geçmiş dönemlerde memur ve emeklilerin TBMM'de yapılan bütçe görüşmelerini dikkatle izlediğini, son zamanlarda ise TBMM'nin umut kapısı olmaktan çıkartıldığını söyledi.
Artık memur ve emeklilerin Hükümetin veya Başbakan'ın iki dudağı arasına baktığını ileri süren Özyürek, "Biz güzel evlerde oturup lüks arabalara bindiğimiz için bu insanların dramlarını hissetmiyoruz" diye konuştu.

Bunun üzerine AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, partilerin hangi semtlerden ne kadar oy aldığına bakılmasını istedi. "Fakir, fukaranın oyunu alan AK parti'dir. Bizim orijinimiz oradan geliyor" diyen Kabakçı, bu konuyu ajite etmek için "güzel evlerde oturup, lüks otolara binmeyi" söylemenin şık olmadığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious