Memur müjdeli haberi bekliyor

Memur müjdeli haberi bekliyor.23698
  • Giriş : 15.03.2009 / 18:26:00

Memur-Sen Erzurum Temsilcisi Dursun Mehmet Dindi, geçen aylarda başlayan ekonomik krizin gerek emekli gerekse çalışan memurların alım gücünü düşürdüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Krizin etkilerini hissettirmeye başladığını anlatan Memur-Sen Temsilcisi Dursun Mehmet Dindi, "Memur-Sen Genel Başkanı'nın da katılımıyla gerçekleşen Ekonomik ve Sosyal Konsey'in son toplantısında piyasaların canlandırılması ve talebin arttırılmasına yönelik olarak kamu çalışanlarına ve emeklilere ikramiye verilmesi şeklindeki Memur-Sen Genel Merkezi tarafından ortaya konan önerinin, ekonomi yönetimi tarafından dikkate alınarak hayata geçirilmesini önemsiyoruz" dedi.

Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren'in memur ve emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 300 TL tutarında bir ödeme yapılacağı yönündeki açıklamasını olumlu bir karar olarak gördüklerini belirten Dursun Mehmet Dindi şunları söyledi:

"Yapılacak ödemenin tutarını ve şeklini yetersiz buluyoruz. Makro ekonomik gelişmeler, son günlerde özellikle dolardaki yükseliş kaynaklı ekonomik kayıplar dikkate alındığında 300 TL'lik desteğin sadra şifa niteliğinde olamayacağı tartışmasızdır. Ödeme yapılması noktasındaki kararın gerçek anlamda sonuç doğurabilmesi için Ekonomik ve Sosyal Konsey'e sunduğumuz çözüm önerileri raporu içeriğinde yer verdiğimiz; 'Kamu çalışanlarına KİT'ler ve bazı kamu kurum ve kuruluşlarınca uygulandığı gibi 2009 yılında asgari ücret tutarında iki kez ikramiye verilmeli ya da her ay 100 TL tutarında seyyanen zam verilmelidir' teklifimiz doğrultusunda kamu çalışanlarına ve emeklilere ödenecek tutar en az asgari ücret düzeyine çıkarılmalı ve yılda iki kez olarak ödenmelidir. Bu kararda teklifimiz doğrultusunda miktara yönelik değişiklik yapılmalı ve en geç Nisan ayı maaşlarıyla birlikte kamu çalışanlarına ödeme yapılması sağlanmalıdır. Bu sayede ekonominin resesyona girmesi engellenmelidir. Temenni ederiz ki Sayın Başbakanımız ve hükümet üyelerimiz yapılacak olan bu zammı bu şekliyle ele alır müjdeli haberi kısa zaman içerisinde çalışanlara verirler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*