Memur olduğu üniversiteden mezun oldu

Memur olduğu üniversiteden mezun oldu.21333
  • Giriş : 20.06.2008 / 14:34:00

Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde memur olarak çalışan evli ve üç çocuk sahibi Abdullah Koca, 45 yaşından sonra üniversiteyi bitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Ziraat Fakültesi'nde memur olarak çalışan evli ve üç çocuk sahibi Abdullah Koca da, 45 yaşından sonra üniversiteyi bitirdi.

MKÜ mezuniyet töreninde, başarısını eşi Mine ve kızı Sinem ile paylaşan Koca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuklarına örnek olmak için üniversite okuduğunu söyledi.

"OKUMANIN YAŞI OLMADIĞINI GÖSTERDİM"

Çalıştığı fakültede sürekli üniversite öğrencileriyle iç içe olduğunu, onlara özendiğini ifade eden Koca, ''Eşimin desteği ve okuldaki öğrencilerin yardımı ile üniversite sınavına girdim ve MKÜ Meslek Yüksek Okulu Dış Ticaret Bölümünü kazandım. Aldığım diploma sayesinde okumanın yaşı olmadığını gösterdim. Amacım hem çocuklarıma hem de çevreme örnek olabilmek'' dedi

Mine Koca (43), eşine okuması yönünde her zaman destek olduğunu ve onunla gurur duyduğunu söyledi.

48 YAŞINDAKİ ERDOĞDUN DA KIZIYLA BİRLİKTE MEZUN OLDU

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) İskenderun Meslek Yüksek Okulu (MYO) Tekstil Bölümünü birincilikle bitiren 48 yaşındaki Zeynep Erdoğdun, Çukurova Üniversitesi'ni (ÇÜ) bitiren kızı ile aynı dönemde mezun olmanın gururunu yaşıyor.

Zeynep Erdoğdun, üniversiteyi kazandığında büyük sevinç yaşadığını belirterek, esnaf olan eşi Yusuf ve kızı Feyza Burcu'nun, üniversite hayatı boyunca kendisine büyük destek verdiklerini söyledi.

"BAZI GÜNLER SABAHA KADAR DERS ÇALIŞTIM"

Belli bir yaştan sonra dersleri takip etmenin çok zor olduğunu dile getiren Erdoğdun, duygularını şöyle dile getirdi: ''Üniversiteyi kazandığımda büyük sevinç yaşadım. Belli bir yaştan sonra dersleri takip etmek zor oluyordu. Ancak, gayretle ve çabayla başarıyı yakaladım. Bazı günler sabaha kadar ders çalışarak, eşimin de desteğiyle bölümümü birincilikle bitirdim. Ayrıca, ÇÜ Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nde okuyan kızım Feyza Burcu ile aynı dönemde mezun olmanın gururunu yaşıyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious