Memur-Sen, Hürriyet'e dava açıyor

  • Giriş : 03.04.2007 / 00:00:00

Memur-Sen Genel Başkanı Dr. Ahmet Aksu, Türkiye'yi bölünmüş gösteren oyunları içeren CD'leri dağıtan bir ulusal gazete hakkında dava açacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Aksu, Konya'da düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin önünde Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçim gibi 2 önemli konu bulunduğunu belirtti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, Anayasa'da açık, seçik yazıldığını ve buna göre yapılması gerektiğini ifade eden Aksu, şunları kaydetti:

''Türkiye'de kimsenin Anayasa, yasalar ve halkın üzerinde olmadığını iyi bilmesi gerekiyor. 14 Nisan'da Ankara'da düzenlenecek eyleme, konfederasyon olarak kesinlikle katılmayacağız. Bizler ülkenin barış ve demokrasi içinde yaşamasını istiyoruz. Çanakkale ve Milli Mücadele'den tutun da binli yıllarda Haçlılara karşı mücadele etmiş bir milletin torunları olarak kendinizi dünyaya rezil etmeyin.'' Kendileri dahil sivil toplum örgütlerinin çağdaş, gelişmiş, kişi başına düşen geliri yüksek bir ülke istediğini belirten Aksu, ''Bizler 300-400 milyar dolar borçla yaşamak istemiyoruz. Tüm kamu hizmetlerinden eşit ve adil yararlanmak istiyoruz'' dedi.

Aksu, geçen hafta sonunda Türkiye'nin yüksek tirajlı gazetesinin bir oyun CD'si dağıttığını ve bu oyunda Türkiye'nin bölünmüş olarak gösterildiğini ifade ederek, şunları söyledi: ''Türkiye'yi bölünmüş gösteren oyunları içeren CD'leri dağıtan ulusal gazete hakkında dava açacağız. Bu CD'yi dağıtan gazete çıkıp bir özür bile dilemiyor. Türkiye, bırakın bir bölgesini, bir çakıl taşını bile vermeyecek kadar onurlu insanların yaşadığı bir ülkedir. Oyunda ayrıca, ülkenin yarısı fesli olarak gösteriliyor. Türkiye'de en çok satan bir gazete bu oyunları çocuklara dağıtıyor.'' Aksu, konuşmasının ardından Memur-Sen ve Sağlık-Sen'in Konya temsilcileriyle toplantı yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious