Memur-Sen zam önerisini beğenmedi

Memur-Sen zam önerisini beğenmedi.14146
  • Giriş : 28.08.2008 / 14:25:00

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, hükümetin 2009 yılı için öngördüğü artış teklifinin kamu çalışanlarının beklentilerini karşılayacak bir rakam olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gündoğdu, hükümet tarafından önerilen paketin pazartesi gününden bu yana yukarıya doğru esnetilmesi taleplerini karşılayan bir paket olmadığını söyledi.

Kamu çalışanlarına ayrılan bütçenin, pazartesi günü 5 milyar 759 milyon YTL olarak açıklandığını, şimdi ise 51 milyon YTL'lik artışla bütçenin 5 milyar 810 milyon YTL'ye çıkarıldığını belirten Gündoğdu, "Bunun taleplerimizi karşılaması mümkün değil" dedi.

Kamu İşveren Kurulu'na saat 16.00'daki oturuma müzakere edilebilirliği olan bir rakamla gelmelerini önerdiklerini söyleyen Gündoğdu, kendilerinin de sonraki aşamaları değerlendirmek üzere Konfederasyon'a gittiklerini belirtti.

Gündoğdu, "(Yüzde 3,5 4) ya da (toplam 5 milyar 810 milyon YTL) ya da (pazartesinden bugüne 51 milyon YTL fark), ne derseniz deyin, bu, kamu çalışanlarının beklentilerini karşılayan bir rakam değil" diye konuştu.

Bir gazetecinin müzakere edilebilir rakamın kendileri için ne olduğunu sorması üzerine Gündoğdu, 51 milyon YTL'yi esneme olarak kabul etmediklerini, bunun nedenlerini Kamu İşveren Kurulu'na ve Bakan Murat Başesgioğlu'na ilettiklerini, esneyecek oranın çalışanların beklentisine cevap verecek bir oran olması gerektiğini söyledi.

Gündoğdu, bir başka gazetecinin, "masadaki toplam yüzde 7,6 oranı artmazsa ne yapacaklarını" sorması üzerine de, "Yarın akşam saat 24.00'e kadar bu masadan çözüm ümidi devam ediyor. Saat 24.00'ten sonra B planını devreye sokacağız. Bununla ilgili bir başkanlar kurulu yapıp, B planını oluşturduk ama hala bu masadan çalışanları mutlu edecek bir çözüm çıkacağı ümidimizin devam etmesi dolayısıyla B planını saat 24.00'ten sonra konuşalım" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*